Icon bars
Začetna objava:

V 17. kolu AdmiralBet Lige ABA je Cedevita Olimpija na domačem parketu v tekmi kola utrpela boleč poraz proti Budućnosti VOLI. Pet tisoč gledalcev, ki so se v stoženski lepotici poklonili legendarnemu kapetanu Dušanu Hauptmanu ob upokojitvi njegovega dresa s številko deset, je videlo poraz svojih ljubljencev z rezultatom 58:80. Cedevita Olimpija s sklonjenimi glavami zapušča domači parket Arene Stožice. Na obračunu 17. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA, ki ga je obeležila upokojitev dresa s številko 10, ki ga je kar 16 sezon v dresu Zmajev nosil legendarni košarkar Dušan Hauptman, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca morali priznati premoč Budućnosti VOLI (58:80). Najboljši strelec ljubljanskega kolektiva je bil Alen Omić s 15 točkami. Osrednja slovesnost ob upokojitvi dresa velikana ljubljanskega kluba in slovenske košarke je potekala med glavnim odmorom, že pred začetkom tekme pa je bilo jasno, da so se v nedeljo v Stožicah zbrali sami velikani slovenske košarke. Ob parketu so se namreč med drugim zbrali Zmago Sagadin, Jure Zdovc, Peter Vilfan, Slavko Kotnik, Roman Horvat, Boris Gorenc, Pavle Polanec, Janez Drvarič, Marijan Kraljević in številni ostali znani obrazi slovenske košarke, ki so se poklonili legendarnemu ‘Duletu’. Dres slednjega se je med glavnim odmorom pridružil dresoma Iva Daneua in Marka Milića pod stropom stoženske lepotice, velikanu ljubljanskega kluba pa se je poklonilo več kot 5.000 navijačev, ki so se jim tokrat pridružili tudi člani navijaške skupine Green Dragons. Žal pa so vsi zbrani spremljali poraz Cedevite Olimpije proti enemu od rivalov za najvišja mesta v tekmovanju. Gostje so na stoženskem parketu nadzorovali potek igre od prve do zadnje minute in na koncu slavili zmago z rezultatom 80:58. Dvomestno število točk so dosegli Omić (15), Yogi Ferrell (13) in Josh Adams (12). Zmaji so se vnovič predstavili v oslabljeni zasedbi, brez Zorana Dragića, Karla Matkovića, Marka Radovanovića, Jana Kosija in Blaža Habota. Naslednja preizkušnja Ljubljančane čaka že v sredo, ko v okviru 13. kola rednega dela Evropskega pokala v stoženski dvorani gostijo beneško Umano Reyer. Zmaji bodo skušali ostati v boju za končnico tekmovanja, hkrati pa bodo iskali svojo tretjo zmago. IZJAVI PO TEKMI: Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “Čestitke Budućnosti za zasluženo zmago. Naši tekmeci so celotno tekmo nadzorovali potek igre, igrali bolj močno, fizično in pametno. Mi smo igrali brez energije, intenzitete, brez možganov in našim tekmecem nismo uspeli parirati. Opravičujem se navijačem, saj je bilo vzdušje enkratno, predvsem zaradi Dušana Hauptmana. Upali smo, da nam bodo navijači dali krila, a zgodilo se je ravno nasprotno. Žal nam ni uspelo zabeležiti zmage.” Edo Murić, kapetan KK Cedevita Olimpija: “Katastrofalno odigrana tekma z naše strani. Žal mi je zaradi vseh ljudi, ki so prišli v Stožice. Zagotovo bi morali pokazati več, še posebej ob slovesnosti za Dušana Hauptmana. Vesel sem zanj. Vedno bo del našega kluba. Najbolj me boli srce, ker mu nismo uspeli zagotoviti zmage na takšni tekmi. Res je, da je to šele četrti poraz v tekmovanju, a potrebno bo nekaj napraviti.” ADMIRALBET LIGA ABA, 17. KOLO Dvorana Stožice (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 29. januar: CEDEVITA OLIMPIJA – BUDUĆNOST VOLI 58:80 (13:17, 15:18, 22:31, 8:14) Cedevita Olimpija: Rebec, Ferrell 13, Radović 4, Jeremić 3, Alibegović 5, Murić 6, Mulalić, Adams 12, Matković, Gnjidić, Omić 15 (7 skokov), Dragić.

Članek
Polom Olimpije ob prazniku Dušana Hauptmana
Objavljeno 29.1.2023 21:32
V 17. kolu AdmiralBet Lige ABA je Cedevita Olimpija na domačem parketu v tekmi kola utrpela boleč poraz proti Budućnosti VOLI. Pet tisoč gledalcev, ki so se v stoženski lepotici poklonili legendarnemu kapetanu Dušanu Hauptmanu ob upokojitvi njegovega dresa s številko deset, je videlo poraz svojih ljubljencev z rezultatom 58:80. Cedevita Olimpija s sklonjenimi glavami zapušča domači parket Arene Stožice. Na obračunu 17. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA, ki ga je obeležila upokojitev dresa s številko 10, ki ga je kar 16 sezon v dresu Zmajev nosil legendarni košarkar Dušan Hauptman, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca morali priznati premoč Budućnosti VOLI (58:80). Najboljši strelec ljubljanskega kolektiva je bil Alen Omić s 15 točkami. Osrednja slovesnost ob upokojitvi dresa velikana ljubljanskega kluba in slovenske košarke je potekala med glavnim odmorom, že pred začetkom tekme pa je bilo jasno, da so se v nedeljo v Stožicah zbrali sami velikani slovenske košarke. Ob parketu so se namreč med drugim zbrali Zmago Sagadin, Jure Zdovc, Peter Vilfan, Slavko Kotnik, Roman Horvat, Boris Gorenc, Pavle Polanec, Janez Drvarič, Marijan Kraljević in številni ostali znani obrazi slovenske košarke, ki so se poklonili legendarnemu ‘Duletu’. Dres slednjega se je med glavnim odmorom pridružil dresoma Iva Daneua in Marka Milića pod stropom stoženske lepotice, velikanu ljubljanskega kluba pa se je poklonilo več kot 5.000 navijačev, ki so se jim tokrat pridružili tudi člani navijaške skupine Green Dragons. Žal pa so vsi zbrani spremljali poraz Cedevite Olimpije proti enemu od rivalov za najvišja mesta v tekmovanju. Gostje so na stoženskem parketu nadzorovali potek igre od prve do zadnje minute in na koncu slavili zmago z rezultatom 80:58. Dvomestno število točk so dosegli Omić (15), Yogi Ferrell (13) in Josh Adams (12). Zmaji so se vnovič predstavili v oslabljeni zasedbi, brez Zorana Dragića, Karla Matkovića, Marka Radovanovića, Jana Kosija in Blaža Habota. Naslednja preizkušnja Ljubljančane čaka že v sredo, ko v okviru 13. kola rednega dela Evropskega pokala v stoženski dvorani gostijo beneško Umano Reyer. Zmaji bodo skušali ostati v boju za končnico tekmovanja, hkrati pa bodo iskali svojo tretjo zmago. IZJAVI PO TEKMI: Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “Čestitke Budućnosti za zasluženo zmago. Naši tekmeci so celotno tekmo nadzorovali potek igre, igrali bolj močno, fizično in pametno. Mi smo igrali brez energije, intenzitete, brez možganov in našim tekmecem nismo uspeli parirati. Opravičujem se navijačem, saj je bilo vzdušje enkratno, predvsem zaradi Dušana Hauptmana. Upali smo, da nam bodo navijači dali krila, a zgodilo se je ravno nasprotno. Žal nam ni uspelo zabeležiti zmage.” Edo Murić, kapetan KK Cedevita Olimpija: “Katastrofalno odigrana tekma z naše strani. Žal mi je zaradi vseh ljudi, ki so prišli v Stožice. Zagotovo bi morali pokazati več, še posebej ob slovesnosti za Dušana Hauptmana. Vesel sem zanj. Vedno bo del našega kluba. Najbolj me boli srce, ker mu nismo uspeli zagotoviti zmage na takšni tekmi. Res je, da je to šele četrti poraz v tekmovanju, a potrebno bo nekaj napraviti.” ADMIRALBET LIGA ABA, 17. KOLO Dvorana Stožice (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 29. januar: CEDEVITA OLIMPIJA – BUDUĆNOST VOLI 58:80 (13:17, 15:18, 22:31, 8:14) Cedevita Olimpija: Rebec, Ferrell 13, Radović 4, Jeremić 3, Alibegović 5, Murić 6, Mulalić, Adams 12, Matković, Gnjidić, Omić 15 (7 skokov), Dragić.