V končnici ohranili zbranost in premagali tudi Izrael
Objavljeno Jul 21, 2021
Kakšna drama in kakšna zmaga Slovenije! Tole pa je malo spominjalo na eno izmed tekem EuroBasketa iz leta 2017. Po vrhunski prvi četrtini, ki so jo naši fantje dobili z 20:7, so v nadaljevanju nekoliko popustili in dovolili, da so se nasprotniki približali na le točko zaostanka. Izrael – SLOVENIJA 59:69 (7:20, 23:11, 13:16, 16:22) Slovenija: Radović 4 (16 sk), Ščuka 16 (8 sk), Prepelič 15 (5 sk), Glas 13 (5 sk, 3 as), Nemanič, Stavrov 8 (3 sk), Duščak 8 (10 as, 3 sk), Smrekar 4. Izrael je zadnjič zapretil 94 sekund pred koncem, ko je znižal na 59:61. Pa je Gregor Glas mirno zadel trojko po podaji Andreja Stavrova, ki je potem po zgrešenem metu Izraelcev ujel še žogo, napad pa je sklenil Luka Ščuka za 59:66. V drugem delu smo spremljali napeto in izenačeno tekmo, ki pa se je v samem zaključku prevesila na stran naših fantov, ki so v zadnjih 3 minutah opravili odlično delo tako v obrambi, kot tudi v napadu, in na koncu zanesljivo zmagali z rezultatom 69:59. Imeli smo kar dva igralca z enako valorizacijo. Bine Prepelič je ob 16 točkah zbral 5 skokov, Luka Ščuka pa je ob enakem strelskem izkupičku zbral še 8 skokov. Izpostaviti velja kar 16 skokov Roka Radovića ter 10 asistenc Dana Duščaka. Seveda pa si prav vsi fantje in štab zaslužijo vse čestitke, sklenejo na Košarkarski zvezi Slovenije. Slovenija je po treh krogih suvereno na 1. mestu, hkrati pa je ena od treh reprezentanc, ki je na letošnjih tekmovanjih mladih selekcij še neporažena!