ŠTEVILKA DNEVA: 22 podaj za tretjo suvereno zmago v Turčiji
Objavljeno Aug 05, 2021
Slovenska moška reprezentanca do 18 let, ki nastopa od 3. do 8. avgusta na FIBA evropskem prvenstvu v obliki challengerja v turškem mestu Konya, je tudi po tretji tekmi brez poraza. Danes so bili Slovenci boljši od Poljske, končni rezultat je bil 75:53. Slovenija je zbrala 22 asistenc, tekmec pol manj. SLOVENIJA – Poljska 75:53 Slovenija: Flerin (2 sk, 2 as), Zemljič 3, Škorjanc 2, Osojnik 4 (4 sk), Samar 5, Macura 13, Višnikar, Rudovič 2 (2 sk, 2 as), Ciani 12 (7 sk, 6 as), Mirtič 13 (2 sk, 3 as), Klobučar 17 (5 sk), Urbiha 4 (4 sk, 4 as)
Slovenski košarkarji so današnjo tekmo dobili predvsem z dobro igro v drugi in zadnji četrtini. Igrali so bolj koletktivno od Poljakov, dosegli zato dvakrat več podaj (22-11) in si s tem ustvarili več metov iz igre. Tudi tokrat so na parket stopili prav vsi slovenski reprezentanti, selektor Peter Markovinovič pa je bil lahko zadovoljen tudi z obrambo, ki je Poljakom dopustila le 53 doseženih točk. Najboljši strelec naše reprezentance danes je bil Jaka Klobučar, ki je dosegel 17 točk (v samo 20 minutah), s 13 točkami sta mu sledila Tibor Mirtič in Sergej Macura. Slovenija bo naslednj tekmo odigrala v soboto, 7. avgusta, ob 20. uri po slovenskem času, ko se bo pomerila z Rusijo.