Poraz Toronta na prvi tekmi, Denver boljši od lanskih finalistov
Objavljeno Oct 21, 2021
Drugi dan začetka nove sezone lige NBA stan a parket stopili dve ekipi slovenskih igralcev. Denver je bil v ponovitvi lanskega finala zahodne konference boljši od Phoenixa, Toronto pa je doživel poraz proti Washingtonu doživel dokaj prepričljiv poraz pred domačimi gledalci. Najbolj napeto je bilo v New Yorku, kjer so domačini šele po dveh podaljških premagali Boston, tesna končnica pa se je igrala tudi v Charlotu in Portlandu. Denver je z odličnim drugim polčasom, ki ga je dobil za 19 točk, na gostovanju premagal Phoenix. Nikola Jokić je dosegel 27 točk in imel 13 skokov, Chris Paul na drugi strani 15 točk in 10 asistenc. Vlatka Čančarja ni bilo v postavi Denverja, v zadnjih dneh je imel težave s kolkom. Toronto prvič po februarju lanskega leta zaigral pred svojimi gledalci, zbralo se jih je skoraj 20.000. Vseeno so bili gostje z ameriškega glavnega mesta prepričljivo boljši, že ob polčasu so vodili za 20 točk, Toronto pa je vodil samo na samem začetku tekme. Washington je v tretji četrtini povedel že za 29 točk. Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki, igral dobrih 21 minut, v tem času pa dosegel 9 točk, 2 skoke in 4 asistence. Za Toronto sta novinec Scottie Barnes in Fred VanVleet dosegla 12 točk. Bradley Beal je za Washington dosegel 24 točk, odlično je v novi ekipi debitiral Kyle Kuzma – dosegel je 22 točk in imel tudi 15 skokov. Toronto je imel v svoji ekipi igralce iz kar 9 različnih držav, kar se v ligi NBA še ni zgodilo. Pred bučno podporo polnega Madison Square Gardna so domačini prišli do zmage na uvodni tekmi sezone proti svojim večnim rivalom iz Bostona. Gledalci so spremljali izjemno napeto tekmo, igrala sta se kar dva podaljška. Julius Randle je dosegel 35 točk, 9 asistenc in 8 skokov. Odličen je bil tudi Francoz Fournier, ki je lani sredi sezone okrepil vrste Bostona. Bivšim soigralcem je nasul 32 točk, od tega 6 trojk.   Za Boston je Jaylen Brown dosegel 46 točk (rekord kariere), 9 skokov in 6 asistenc. Za ta dosežek je porabil 30 metov iz igre, kolikor jih je porabil tudi Jason Tatum, ki pa je imel izjemno slab odstotek meta, samo trojke je metal le 2:15, na koncu je dosegel 20 točk. Brown se je v vrste Bostona vrnil po 10 dnevni karanteni zaradi okužbe s Covidom. Charlotte je doma premagal Indiano, Rick Carlisle je tako trenersko pot v novem klubu začel s porazom. LaMelo Ball je dosegel 31 točk, 9 skokov in 7 asistenc. Na drugi strani je Domantas Sabonis dosegel 33 točk in 15 skokov.   V Portlandu so gosti iz Sacramenta vodili že za 18 točk, v končnici pa so se domačini približali že na vsega eno točko, trojko za podaljšek pa je ob zvoku sirene zgrešil Damian Lillard, ki na tekmi iz 9 metov ni zadel nobene trojke, tekmo je končal pri 20 točkah. CJ McCollum je dosegel 34 točk, Nurkić je dodal 20 točk, imel je tudi 14 skokov.   Za Sacramento je Harrison Barnes dosegel 36 točk, zadel je kar 8 trojk iz 11 metov, De’Aaron Fox je dodal 27 točk, imel je tudi 8 asistenc. V noči na petek bo sezono odprl tudi Luka Dončić, Dallas sezono odpira z dvema tekmam v gosteh, najprej v Atlanti, že čez vikend pa sledi prvi slovenski derbi v Torontu. Liga NBA, 20.10. Indiana – Charlotte 122:123 Chicago – Detroit 94:88 Boston – New York 134:138 Washington – Toronto 98:83 Cleveland – Memphis 121:132 Houston – Minnesota 106:124 Philadelphia – New Orleans 117:97 Orlando – San Antonio 97:123 Oklahoma – Utah 86:107 Denver – Phoenix 110:98 Sacramento – Portland 124:121