Poraz Dallasa ob 200. tekmi Luke Dončića
Objavljeno Oct 22, 2021
Atlanta je proti Dallasu na prvi tekmi sezone nakazala, da lanski uspeh v končnici ni bil slučajen in da bo nanjo tudi v tej sezoni potrebno resno računati. Tekma z Dallasom je bila izenačena samo v prvem polčasu, potem pa se je vodstvo Atlante vse do konca povečevalo, največ tik pred koncem tekme, ko je bilo že 30 točk razlike. Vseh pet igralcev prve peterke je preseglo mejo desetih točk, pridružil se jim je tudi Cam Reddish, ki je bil z 20 točkami celo prvi strelec tekme, Trae Young jih je dal 19 ter imel ob tem še 14 asistenc. Ključna je bila tretja četrtina, ob koncu katere je Atlanta povedla za 20 točk, v tem obdobju pa je Young dosegel 12 točk in 9 asistenc. Jason Kidd je tako prvo tekmo na klopi Dallasa in prvi v vlogi glavnega trenerja po letu 2017 začel s porazom. Luka Dončić na 200. tekmo v dresu Dallasa ne bo imel najlepših spominov. Dosegel je 18 točk, 11 skokov in 7 asistenc, v obrambi pa mu je kar nekaj preglavic povzročal De’Andre Hunter. Še v največjo pomoč Luki je bil Jalen Brunson, ki je dosegel 17 točk. Na ravni pripravljalnih tekem ni igral Kristaps Porzingis – dosegel je 11 točk in 5 skokov, imel pa tudi 4 izgubljene žoge. Reggie Bullock, najbolj zveneča okrepitev pred sezono, je dosegel 3 točke.   Naslednjo tekmo bo Dallas v noči na nedeljo igral v Torontu, kjer se nam tako obeta nov dvoboj Luka DončićGoran Dragić. Poslastica večera se je igrala v San Franciscu, kjer je Golden State po zmagi na gostovanju na prvi tekmi proti Lakersom tokrat doma premagal še drugo ekipo iz Los Angelesa. In to na kakšen način! Še eno izvenzemeljsko predstavo je prikazal Steph Curry, ki je tudi odločil tekmo s trojko 56 sekund pred koncem tekme ter skokom in dvema zadetima prostima metoma 3 sekunde pred koncem, skupaj pa je dosegel 45 točk. Že v prvi četrtini je dosegel 25 točk, zadel je 5 trojk. Za Clipperse je Paul George dosegel 29 točk, imel je tudi 11 skokov in 6 asistenc. Prvaki so po odlični prvi tekmi, ko so suvereno odpravili Brooklyn, na drugi tekmi prikazali precej slabšo predstavo. Prenovljeni Miami je bil doma prepričljivo boljši, odličen je bil Tyler Herro, dosegel je 27 točk, dodal je 6 skokov in 5 asistenc. Liga NBA, 21.10. Dallas – Atlanta 87:113 Milwaukee – Miami 95:137 LA Clippers – Golden State 113:115