Prva zmaga za Gorana Dragića, drama v Hollywoodu
Objavljeno Oct 23, 2021
Toronto je pred obračunom z Dallasom  a svoji drugi tekmi prišel do prve zmage. Na gostovanju v Bostonu so Goran Dragić in soigralci v drugem polčasu povsem nadigrali domačine in dobili to obdobje igre za 28 točk. Najboljši pri Torontu je bil novinec Scottie Barnes, ki je dosegel 25 točk in imel tudi 13 skokov. Goran Dragić, ki tokrat tekme ni začel v prvi peterki, je igral 12 minut, v tem času pa dosegel 5 točk, vpisal je tudi en skok in eno asistenco. Za domače, ki so prvič po lanskem marcu igrali pred polnim TD Gardnom, je Jason Tatum dosegel 18 točk. Še drugo zmago, tudi tokrat brez Vlatka Čančarja v postavi, je dosegel Denver. Ponovno se je najbolj izkazal Nikola Jokić, ki je tekmo končal z 32 točkami, 16 skoki in 7 asistencami. Pri gostih iz San Antonia je Keldon Johnson dosegel 27 točk. Na derbiju vzhodne konference je Brooklyn na gostovanju premagal Philadelphio, ki je še vedno brez Ben Simmonsa. Kevin Durant je dosegel impresivnega trojnega dvojčka – 29 točk, 15 skokov in 12 asistenc. Harden je dodal 20 točk in 8 asistenc, s klopi je LaMarcus Aldridge dosegel 23 točk. Toliko sta jih pri domačinih dosegla tudi Tobias Harris in Seth Curry. Osrednja tekma večera se je igrala v Los Angelesu. Pred tekmo Lakers – Phoenix je v medije prišla informacija, da mreža ESPN pripravlja obsežen prispevek na temo domnevnega rasizma, seksizma in nadlegovanja na delovnem mestu znotraj organizacije s strani lastnika Phoenixa Donalda Sarverja, kar je Phoenix v sporočilu za javnost že zanikal.   Če je bilo pričakovati, da bo to negativno vplivalo na ekipo Phoenixa, se je zgodilo ravno obratno – tekma je minila v znamenju odlične igre Phoenixa in slabe ter živčne predstave Lakersov. Igralci Lakersov so med tekmo večkrat verbalno obračunavali kar med sabo, skoraj pa bi prišlo tudi do fizičnega obračuna med Anthony Davisom in Dwight Howardom.   Phoenix je vodil že za 32 točk, minuto do konca pa se uspeli približati na 9 točk zaostanka, zmaga pa nikoli ni bila zares vprašljiva. Chris Paul je postal prvi igralec v zgodovini lige, ki je presegel mejo 20.000 točk in 10.000 asistenc, na tekmi je dosegel 23 točk in imel 13 asistenc. 22 točk je dodal Devin Booker, 21 Mikal Bridges. Za domačine je LeBron James dosegel 25 točk, Davis 22 točk in 14 skokov. Westbrook je prikazal veliko boljšo predstavo kot na prvi tekmi, v statistiko je vpisal 15 točk, 11 skokov in 9 asistenc.   Liga NBA, 22.10. Charlotte – Cleveland 123:112 New York – Orlando 121:96 Indiana – Washington 134:135 Brooklyn – Philadelphia 114:109 Toronto – Boston 115:83 New Orleans – Chicago 112:128 Oklahoma – Houston 91:124 San Antonio – Denver 96:102 Utah – Sacramento 110:101 Phoenix – LA Lakers 115:105