Luka Dončić na srečanju z Goranom Dragićem do prve zmage v sezoni
Objavljeno Oct 24, 2021
V petem obračunu Luke Dončića in Gorana Dragića v ligi NBA je Luka Dončić slavil še tretjič zapored. Tokrat je njegov mentor na drugi strani prvič stal v drugem dresu, dresu Toronta, prvič pa je imel tudi nekoliko manjšo vlogo, kot v preteklih dvobojih. Dallas je dosegel prvo zmago v sezoni, Toronto pa niza četrte zaporedne tekme na domačem terenu ni uspel ‘povezati’ zmage prejšnji večer v Bostonu. Toronto je začel odlično in v prvem polčasu prišel do naskoka 14 točk, ni pa bilo ustrezne podpore s strani rezervnih igralcev, kar je Dallas, predvsem Luka Dončić, izkoristil za prevzem pobude v tretji četrtini, Luka je v tem obdobju dosegel 12 točk, vodstva pa Dallas do konca tekme ni več izpustil iz rok. Luka Dončić je bil skok prekratek za svojega 37-ega trojnega dvojčka v karieri, dosegel je 27 točk in imel poleg 9 skokov tudi 12 asistenc. Že 15 krat se mu je zgodilo, d aje bodisi za en skoka ali eno asistenca zgrešil trojnega dvojčka. Dobro mu je, vsaj večino tekme, sledil tudi Porzingis, ki je imel 18 točk in 10 skokov, še boljši pa je bil v napadu Tim Hardaway, ki je dosegel samo dve točki manj od Dončića. Za Toronto je OG Anunoby dosegel 23 točk, s tem da je imel v drugem polčasu težave z osebnimi napakami, VanVleet pa je dosegel 20 točk. Za Goranom Dragićem ni najboljši večer – v igro je vstopil s klopi, igral dobrih 14 minut, v tem času pa dosegel le 2 točki, imel je tudi dva skoka in eno podajo. ‘To so večeri, ko mora klop poskrbeti za pravo energijo, ko igramo drugo tekmo v dveh dneh, danes pa je bila klop kar nadigrana,’ je ključ do zmage gostov opisal domači trener Nurse, ki je komentiral dejstvo, daje klop Toronta skupaj dosegla samo 13 točk, čeprav je denimo na drugi strani klop Dallasa prispevala samo 11 točk, znova je razočaral Reggie Bullock, ki je dosegel eno samo točko. Dallas v noči na sredo na prvi domači tekmi gosti Houston, Toronto pa dan prej Chicago. Prav Chicago je eno prijetnejših presenečenj začetka sezone, saj je ekipa iz vetrovnega mesta prvič po sezoni 16/17 dobila prve tri tekme. Tokrat so bili boljši od Detorita, DeMar DeRozan je dosegel 21 točk, Nikola Vučević pa je 15 točkam dodal kar 19 skokov. Prvo zmago so proti lanskim finalistom dosegli igralci Portlanda, ki so tako novemu glavnemu trenerju Chauncey Buillupsu zagotovili prvo zmago v vlogi glavnega trenerja.   Prvo zmago je v vlogi glavnega trenerja v novem klubu dosegel tudi Rick Carlisle, po podaljšku je Indiana premagal Miami, za katerega je Tyler Herro izsilil podaljšek in skupaj dosegel 30 točk, V odlični formi je na začetku sezone Domantas Sabonis, ki je dosegel 17 točk in 12 skokov. Je pa Tyler Herro, ki mu mnogi napovedujejo izjemno sezono, predvsem med slovenskimi navijači dvignil ogromno prahu, ko je v izjavi pred mediji svoje dobre igre pripisal tudi dejstvu, da ima prvič v karieri v ekipi pravega organizatorja igre, ki zna povezati igro ekipe.   Liga NBA, 23.10. Atlanta – Cleveland 95:101 Miami – Indiana 91:102 Dallas – Toronto 103:95 Detroit – Chicago 82:97 New Orleans – Minnesota 89:96 Milwaukee – San Antonio 121:111 Phoenix – Portland 105:134 Memphis – LA Clippers 120:114