Poraz Toronta proti Chicagu in Denverja proti Clevelandu
Objavljeno Oct 26, 2021
Navijačem v Torontu se je prvič v dresu Chicaga predstavil njihov bivši ljubljenec, DeMar DeRozan, in poskrbel, da Toronto še vedno ostaja brez domače zmage v letošnji sezoni. Podobno kot na zadnji tekmi proti Dallasu je tudi tokrat Toronto dobro začel, vse do začetka druge četrtine pa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Chicago je nato do konca polčasa povedel za 10, odločilno razliko pa naredil v tretji četrtini, ko je prednost znašala tudi 20 točk. V zadnji četrtini se je Toronto ob koncu nevarno približal na 2 točki zaostanka, predvsem po zaslugi DeRozna, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 točk, skupaj 26, pa je Chicago ostal še kot edina ekipa v vzhodni konferenci nepremagan. Franšiza iz vetrovnega mesta je sezono s štirimi zmagami nazadnje začela v sezoni 96/97, ko je ekipa na čelu z Michael Jordanom tudi osvojila naslov prvaka. Goran Dragić se ponovno ni naigral – ob vstopu s klopi je na tekmi igral 13 minut, v tem času pa dosegel 8 točk, 6 od tega s črte prostih metov, imel je tudi 4 skoke. Ponovno je bil najboljši strelec pri domačih OG Anunoby, ki je dosegel 22 točk, Fred VanVleet dosegel 15 točk, imel pa je kar 17 asistenc, rekord kariere. Je pa  imel ob tem tudi 8 izgubljenih žog, tudi največ v karieri, skupaj pa je ekipa Toronta izgubila kar 21 žog. Pri Chicagu je Zach LaVine dodal 12 točk, Nikola Vučević pa 17 točk in 8 skokov. V noči na četrtek Toronto doma pričakuje Indiano, ki je doživela poraz proti Milwaukeeju in je, tako kot Toronto, sezono začela z zmago in tremi porazi. Poraz je doživela tudi druga 'aktivna' slovenska ekipa – Denver je doma izgubil proti Clevelandu. Pri domačih je bil 'standarden' Nikola Jokić, ki je dosegel 24 točk, imel je tudi 19 skokov. Kevin Love je za goste dosegel 22 točk in 6 skokov. Veliko pozornosti je bil deležen tudi spor med Campazzom in Rubiem.   Še drugič na uvodnih štirih tekmah so igralci Bostona igrali podaljška. Po porazu v New Yorku na začetku sezone so tokrat na gostovanju premagali Charlotte in mu zadali prvi poraz v sezoni. Jason Tatum je s prostima metoma poskrbel, da je šla tekma v podaljšek, tam pa je Bostonu uspel delni rezultat 12:0 in tekma je bila odločena. Tatum je ponovno presegel mejo 40 točk, skupaj jih je dal 41, Jaylen Brown jih je prispeval 30. Robert Williams III je dosegel 12 točk, imel pa tudi 16 skokov. Za Charlotte sta Miles Bridges in LaMelo Ball dosegla po 25 točk. Prepričljivo zmago na 'sosedskem' dvoboju je doma dosegel Miami, za katerega je proti Orlandu Jimmy Butler dosegel 36 točk, Adebayo je dosegel 16 točk in 13 skokov. Za prvo zmago v sezoni so igralci LA Clippers doma povsem nadigrali Portland, na koncu je bilo 30 točk razlike, v zadnji četrtini pa je dvakrat prednost narasla tudi na 35 točk. Luke Kannard je dosegel 23 točk. Liga NBA, 25.10. Boston – Charlotte 140:129 Milwaukee – Indiana 119:109 Detroit – Atlanta 104:122 Washington – Brooklyn 90:104 Orlando – Miami 90:107 Chicago – Toronto 111:108 New Orleans – Minnesota 107:98 Cleveland – Denver 99:87 Portland – LA Clippers 86:116