Luka Dončić ob stoječih ovacijah do prve domače zmage; poškodbi Davisa in Jokića
Objavljeno Oct 27, 2021
Dallas je na prvi domači tekmi v novi sezoni pred polno dvorano skoraj 20.000 navijačev, ki so pred začetkom tekme Luki Dončiću ob bučnem skandiraju komaj pustili do besede, da jih pozdravi, v teksaškem obračunu premagal Houston. Luka Dončić je dosegel 26 točk, 14 skokov in 7 podaj, najboljšo predstavo v novem dresu pa je prikazal Reggie Bullock, ki je dosegel 16 točk. Prvič po sezoni 07/08 se je zgodilo, da domače na klopi ni vodil Rick CarlisleJason Kidd je, 10 let po tem, ko je še kot igralec v dresu Dallasa osvojil naslov, debi na domači trenerski klopi tako dočakal z zmago. Pred tekmo se je Kidd z 'vodstvenim svetom', ki ga sestavljajo Dončić, Porzingis in Hardaway, odločil, da bo dal priložnost, da se predstavijo domačim gledalcem, vsem 15 prijavljenim igralcem. Po vodstvu Houstna v večjem delu prvega polčasa je Dallas v tretji četrtini že povedel za 11, ob začetku zadnjega dela igre pa se je Houston ponovno povsem približal, Dallas pa je nato razliko spet kmalu odpeljal na dvomestno številko. Ponovno je razočaral Porzingis, ki je dosegel 10 točk, iz igre pa zadel le 2 meto izmed desetih, vseeno pa mu je po imenitni podaji Luke pripadla ena izmed akcij večera. Tako kot Bullock je tudi Hardaway Jr. Dosegel 16 točk, 11 točk sta prispevala Boban Marjanović in Jalen Brunson, ki je dodal tudi 11 asistenc in tako nakazal, da bo v letošnji sezoni storil korak naprej na tem področju in še dodatno lahko razbremenil Dončića.   Za Houston je veteran Eric Gordon dosegel 22 točk, Christian Wood jih je dodal 16. Dallas čez dva dni čaka nov 'sosedski obračun', ko v goste prihaja ekipa San Antonia. Ta je na domačem parketu igrala podaljšek proti LA Lakersom, ki so nastopili brez LeBron Jamesa (poškodba gležnja), pred podaljškom pa ostali še brez Anthonyja Davisa, ki je pred tem dosegel 35 točk in 17 skokov. Odličen je bil Russell Westbrook, ki je dosegel 33 točk, 10 skokov in 8 podaj. Za San Antonio je Dejounte Murray dosegel 21 točk, 12 skokov in 15 asistenc. Še nobenemu igralcu v zgodovini kluba ni uspelo na eni tekmi doseči več kot 20 točk, 10 skokov in 15 asistenc. Denver je doživel poraz proti ekipi Utah. Bolj kot poraz pa navijače skrbi poškodba Nikole Jokića, s katerim je v koleno trčil Rudy Gobert in ni mogel nadaljevati tekme v drugem polčasu. Trener Mike Malone je sicer dejal, da ne pričakuje, da bi bila poškodba kaj resnega. Rudy Gobert je dosegel 23 točk, imel je tudi 16 skokov, Donovan Mitchell je dosegel točko manj. Nikola Jokić je že do poškodbe dosegel 24 točk (v samo 15 minutah!). Vlatka Čančarja ni bilo v postavi Denverja. Liga NBA, 26.10. Philadelphia – New York 99:112 Golden State – Oklahoma 106:98 Houston – Dallas 106:116 LA Lakers – San Antonio 125:121 Denver – Utah 110:122