Dallas po zimskih -20 do zmage, prva poraza za Golden State in Chicago
Objavljeno Oct 29, 2021
Dallas je po uvodnem porazu zabeležil še tretjo zaporedno zmago na začetku sezone, drugo zapored pred domačimi gledalci in proti teksaškima tekmecema. Toda vsaj začetek ni obetal takega rezultata. Gosti so namreč v prvi četrtini povedli že s 25:5, potem pa je Dallas v drugi četrtini obrnil rezultat in prešel v vodstvo, toda varovanci legendarnega Popovicha se niso predali in so v tretji četrtini ponovno povedli. Do odločitve je prišlo v zadnji četrtini, ko je Luka Dončić dosegel 10 izmed svojih 25 točk, sredi tega obdobja igre pa je Dallas prvič povedel z dvomestno številko, za 11 točk, in tekmo mirno pripeljal do konca. Za Dallas, ki je igral brez Porzingisa, ki ima težave s hrbtom, je Jalen Brunson dosegel 19 točk, dobro predstavo je prikazal tudi Kleber – dosegel je 12 točk, imel pa tudi 10 skokov in 6 blokiranih metov. Luka je svojemu točkovnemu izkupičku dodal še 5 podaj in 3 skoke, imel pa je kar 7 izgubljenih žog. Za San Antonio je Dejounte Murray dosegel 23 točk, 10 skokov in 8 asistenc. Jakob Poeltl je dodal 14 točk in 13 skokov. Dallas bo igral že v noči na soboto, ko Luka in soigralci gostujejo v Denverju. Memphis je v lasnki sezoni na odločilni tekmi za uvrstitev v končnico zmagal na gostovanju v San Franciscu, 'vajo' pa je ponovil tudi na prvem letošnjem gostovanju in domačim prizadejal prvi poraz v sezoni. Odločali so podaljški, potem ko nobeni ekipi po trojke Leeja za Golden State za izenačenje ni uspelo doseči koša v zadnjih dveh minutah rednega dela. Ja Morant je dosegel 30 točk, Steph Curry za domače 35, nikakor pa ob koncu njegove žoge niso našle poti do koša. Prvi poraz so doživeli tudi igralci Chicaga, ki jih je doma premagal New York. Še tri minute do konca je New York vodil za 13 točk, nato pa je Chicagu uspel delni rezultat 12:0, po zgrešenih prostih metih Randla pa DeMar DeRozan ni uspel zadeti za zmago 4 sekunde do konca.   Kemba Walker je dosegel 21 točk, RJ Barret 20. Zach LaVine, ki igra s poškodovanim palcem, je dosegel 25 točk. Liga NBA, 28.10. Detroit – Philadelphia 102:110 Atlanta – Washington 111:122 New York – Chicago 104:103 Utah – Houston 122:91 San Antonio – Dallas 99:104 Memphis – Golden State 104:101