Medli Dallas s prepričljivim porazom v Denverju
Objavljeno Oct 30, 2021
Navkljub poškodovanemu kolenu s prejšnje tekme proti ekipi Utah in dejstvu, da so se za njegov nastop odločili šele pred tekmo, je Nikola Jokić poskrbel, da je Denver na domačem terenu več kot prepričljivo odpravil Dallas. Dosegel je 11 točk in 16 skokov, Will Barton je bil najboljši strelec, dosegel je 17 točk. Vlatko Čančar zaradi poškodbe še vedno ne igra. Za Dallas, ki je prvi polčas še nekoliko držal priključek, tretjo četrtino pa je Denver dobil za 21 točk, je Luka Dončić dosegel 16 točk, konec tretje in celotno zadnjo četrtino pa tako kot večino nosilcev v obeh ekipah, presedel na klopi, saj je bila tekma odločena. Denver je pod košem dosegel 28 točk več od nasprotnika, 5 igralcev pa je preseglo mejo desetih točk, pri Dallasu, ki je drugo tekmo zapored igral brez Porzingisa, pa se je Dončiću v tej kategoriji pridružil samo rezervist Trey Burke. Dallas bo naslednjo tekmo igral doma, v nedeljo zvečer v 'evropskem' terminu ob 20:30 proti Sacramentu. Drugo zaporedno zmago je dosegel Toronto, ki bi doma skoraj zapravil prednost 12-ih točk 2 minuti do konca tekme, Orlando pa je imel celo met za zmago. VanVleet je dosegel 19 točk, 16 v zadnji četrtini, novinec Scottie Barnes je dosegel 21 točk. Goran Dragić še na drugi zaporedni tekmi ni dobil priložnosti za igro. Še naprej odlično igra Miami, ki je proti ekipi Charlotte na domačem parketu že v drugi četrtini prišel do 26 točk naskoka, na začetku zadnje četrtine se je Charlotte sicer približal na 6 točk zaostanka, prednost pa je kmalu spet narasla čez 10 točk. Jimmy Butler je dosegel 32 točk in 10 skokov, Tyler Herro s klopi 26, kolikor jih je imel tudi Bam Adebayo, ki je zbral tudi 19 skokov. Gordon Hayward je za goste dosegel 23 točk. Najboljšo predstavo v sezoni je ob zmagi Brooklyna nad Indiano prikazal James Harden, ki je imel na začetku sezone velike težave s spremenjenimi pravili, ki igralcem njegovega tipa ne omogočajo več izigravanja obrambnih igralcev ob prodorih in izsiljevanja osebnih napak ter posledično prostih metov. Harden je dosegel 29 točk, imel je tudi 8 asistenc in 8 skokov. Liga NBA, 29.10. Orlando – Toronto 109:110 Indiana – Brooklyn 98:105 Charlotte – Miami 99:114 Dallas – Denver 75:106 LA Clippers – Portland 92:111 Cleveland – LA Lakers 101:113