Odlični Dončić premalo za razpoloženi Miami, mejnik Chris Paula
Objavljeno Nov 03, 2021
Luka Dončić z rekordom sezone ni bil dovolj za novo domačo zmago Dallasa – Miami je dosegel še peto zaporedno zmago, potem ko je v drugi četrtini Dallasova obramba povsem razpadla in dovolila 46 točk, do konca tekma pa se domačini niso več uspeli povsem vrniti v igro. Štirje igralci Miamija so dosegli 22 ali več točk, Tyler Herro je bil najboljši strelec gostov s 25 točkami, 15 jih je dosegel v drugi četrtini. Herro je v sedmih tekmah dosegel 157 točk, največ med rezervisti od leta 1975 v ligi NBA, odkar vodijo v statistiki tudi podatke o tem, kateri igralci začenjajo v prvi peterki. Rezervni igralci Miamija so skupaj dosegli 46 točk, na drugi strani domači 21. Luka Dončić je dosegel 33 točk, trojke je metal 3:9, v 36 minutah je imel tudi 3 skoke in 5 asistenc. Jalen Brunson, ki je tekmo začel v prvi peterki, je dodal 25 točk. Pri Dallasu je že četrto tekmo manjkal Kristaps Porzingis, ki se muči s poškodbo hrbta, manjkal pa je tudi Maxi Kleber. Že drugo tekmo je zaradi zamude pri testiranju za Covid-19 manjkal Trey Burke. Dallas se je po prevzemu vodstva Miamija v drugi četrtini v drugem polčasu nekajkrat praktično že vrnil v igro, vendar je za popoln preobrat vedno zmanjkalo moči – nazadnje dve minuti do konca tekme, ko je bil zaostanek samo 6 točk. Luka Dončić je na klubski večni lestvici strelcev prehitel trenutnega trenerja Dallasa – Kidd je v teksaškem dresu dosegel 5.258 točk, Luka je zdaj pri 5.283 koših. Ko je Miami nazadnje sezono začel z razmerjem 6:1, je leta 2013 zadnjič postal NBA prvak. Že danes čaka Dallas nova tekma, ko gostuje v San Antoniu. Poseben mejnik je dosegel tudi Chris Paul ob zmagi Phoenixa proti New Orleansu. Postal je tretji najboljši podajalec v ligi NBA vseh časov, na lestvici je prehitel Steve Nasha.   Tretjo zaporedno zmago so dosegli Lakersi – velika trojka James (30), Davis (27) in Westbrook (27) je proti Houstnu skupaj dosegla 84 točk.   Liga NBA, 2.11. Milwaukee – Detroit 117:89 Miami – Dallas 125:110 Sacramento – Utah 113:119 New Orleans – Phoenix 100:112 Houston – LA Lakers 117:119