Dončić in Brunson za zmago Dallasa, Dragić ob novi zmagi Toronta ponovno na klopi
Objavljeno Nov 04, 2021
Dallas je po porazu pred domačimi gledalci proti Miamiju na drugi tekmi v dveh dneh po zaslugi naveze Luka DončićJalen Brunson prišel do pomembne zmage na gostovanju proti San Antoniu. Dončić je dosegel 23 točk in imel 12 skokov, še boljši je bil Brunson, ki je dosegel 31 točk in imel tudi 10 skokov. Brunson je bil odličen predvsem v zaključku tekme, ko je Dallas ponovno prešel v vodstvo po vodstvu domačih za pet. Na koncu so sicer po zgrešenih prostih metih prav Brunsona domačini imeli priložnost za zmago, vendar do prave priložnosti za met niso prišli. Za San Antonio je Dejounte Murray dosegel 23 točk. Dallas si je že v drugi četrtini priigral prednost 12 točk, toda domači so že do polčasa prednost izničili, v tretji četrtini pa povedli za 10 točk. Nato je sledila odlična napadalna igra Brunsona, pomemben prispevek je imel tudi Boban Marjanović, ki je dosegel 17 točk, v pravih trenutkih je zadeval tudi Luka Dončić. Za Dallas petič zapored zaradi poškodbe hrbta ni igral Porzingis, za katerega trener Jason Kidd upa, da bo ekipi na voljo na naslednji tekmi, ki bo v noči na nedeljo, ko v Dallas prihaja Boston. Na peti zaporedni tekmi je soigralce s klopi spremljal tudi Goran Dragić, ki še vedno ne dobi priložnosti za igro ob odličnih predstavah njegove nove ekipe. Toronto je namreč zmagal še petič zapored, tokrat na gostovanju v ameriškem glavnem mestu, in (p)ostaja eno najbolj vročih ekip v ligi. Odlično igra Fred VanVleet, ki je dosegel 33 točk, OG Anunoby je dodal 21 točk. Bradley Beal je za Washington dal 25 točk, imel je tudi 7 skokov in asistenc. Poraz je na gostovanju doživel Denver, še drugič v tem tednu je bil Memphis boljši. Odlično predstavo je prikazal Jaren Jackson Jr., dosegel je 22 točk, imel 8 skokov, odlično pa odigral tudi zadnjo obrambno akcijo, ko je imel Nikola Jokić ob izteku časa priložnost za izenačenje, vendar je bil met prekratek. Jokić je bil najboljši igralec Denverja, ki je pri 4 zmagah in prav toliko porazih. Dosegel je 34 točk in imel 11 skokov, Will Barton je dosegel 26 točk. Samo trije igralci Denverja so dosegli več kot 10 točk, pri domačih 6. Vlatko Čančar ni bil v postavi za tekmo. Philadelphia je doma premagal Chicago in mu zadala drugi poraz v sezoni, kolikor jih ima tudi sama. Čeprav je Chicago vodil samo enkrat na začetku tekme, Philadelphia pa tudi že za 18 v drugi četrtini, za 15 pa tik ob koncu tretje, se je Chicago v zadnji minuti približal na 2 točki zaostanka, 10 sekund do konca je Seth Curry zadel za 2, tekmo pa je odločila blokada Joel Embiida pri poskusu zabijanja DeMar DeRozna 6 sekund do konca.   Curry je dosegel 22 točk, Embiid 18, pri tem je imel tudi 9 skokov in 7 asistenc. DeRozan je za goste dosegel 37 točk, LaVine 27. Liga NBA, 3.11. Portland – Cleveland 104:107 New York – Indiana 98:111 Boston – Orlando 92:79 Chicago – Philadelphia 98:103 Toronto – Washington 109:100 Atlanta – Brooklyn 108:117 Denver – Memphis 106:108 LA Clippers – Minnesota 126:115 Dallas – San Antonio 109:108 Charlotte – Golden State 92:114 New Orleans – Sacramento 99:112