Cleveland po drami boljši od Toronta, nov mejnik Hardna
Objavljeno Nov 06, 2021
Toronto je pred domačimi gledalci v napeti končnici proti Clevelendu zapravil 5 točk prednosti in prvič po petih zmagal zabeležil poraz. Goran Dragić je obsedel na klopi še šesto zaporedno tekmo. Ko je OG Anunoby dobro minuto in pol do konca zadel trojko za vodstvo 101:96 se je zdelo, da bo Toronto nadaljeval zmagoviti niz. Toda domačim igralcem do konca tekme ni več uspelo zadeti, v zadnjem napadu je najprej met za zmago zgrešil Anunoby, ob zvoku sirene pod košem pa še Scottie Barnes. Zadeta prosta meta Garlanda 4,8 sekund do konca tekme sta pomenila tudi prvo in edino vodstvo gostov na tekmi, domači so v tretji četrtini vodili že za 15. Anunoby je dosegel 23 točk, VanVleet 18, za Cleveland pa Garland 21. Preobrat je uspel tudi košarkarjem New Yorka, ki so na gostovanju pri prvakih zaostajali že za 21 točk, v igro pa jih je vrnil rezervist Derrick Rose, ki je dosegel 23 točk, Julius Randle je dal 32 točk in imel 12 skokov. Giannis je za domače, ki se še vedno spopadajo s pomanjkanjem igralcev zaradi poškodb, dosegel 25 točk. Brooklyn je po zaslugi dvojca Durant – Harden doma premagal Detroit in dosegel četrto zaporedno zmago. Durant je dosegel 29 točk in 9 skokov, na vseh devetih tekmah na začetku sezone je dosegel 20 točk ali več, kar ni uspelo še nobenemu igralcu Brooklyna. Harden je dosegel 13 točk, 10 skokov in 10 asistenc in na večni lestvici trojnih dvojčkov lige NBA na sedmem mestu prehitel Larry Birda.   Liga NBA, 5.11. Brooklyn – Detroit 96:90 San Antonio – Orlando 102:89 Memphis – Washington 87:115 Cleveland – Toronto 102:101 New York – Milwaukee 113:98 LA Clippers – Minnesota 104:84 New Orleans – Golden State 85:126 Indiana – Portland 106:110 Charlotte – Sacramento 110:140