Luka Dončić ponovno pričaral zmago ob zvoku sirene!
Objavljeno Nov 07, 2021
Luka Dončić je spet poskrbel, da o njem govori ves košarkarski svet. S trojko ob zvoku sirene, obkrožen s tremi igralci Bostona, je poskrbel za novo zmago Dallasa pred navdušenimi domačimi gledalci.   Dallas, ki je v svojih vrstah ponovno pozdravil Porzingisa, ki se je vrnil po poškodbi hrbta, je prvo četrtino dobil za 14, ob polčasu  pa je prednost znašala 17 točk. Tretjo četrtino so gostje dobili za 10, v končnici tekme pa se povsem približali domačim in na koncu po trojki Marcusa Smarta tudi povedli za dve točki.   Zgrešeni met Brunsona je minuto in pol pred koncem z zabijanjem za izenačenje popravil Porzingis, nato pa ekipi nista več dosegli koša do zadnjega napada Dallasa, ko je imel Luka po neumnosti Marcusa Smarta, ki je domačinom zaradi neizkoriščenega bonusa ob osebni napaki podaril zadnji napad, ki bi drugače pripadal Bostonu, 11 sekund časa, da je svojega še lani soigralca, Josha Richardsona, s katerim sta imela na tekmi kar nekaj obračunov, pripeljal do svoje želene točke in s korakom nazaj sprožil met za tri točke. Pomagala ni niti pomoč Marcusa Smarta in Roberta Williamsa, vsi trije so lahko samo nemočno opazovali, ko je žoga zadela cilj ravno ob pisku sirene in veselje več kot 19.000 gledalcev v American Airlines centru se je lahko začelo. Luka Dončić je na koncu dosegel 33 točk, imel je tudi 5 podaj in 9 skokov. Porzingis je dosegel 21 točk, 15 od teh v drugem polčasu. Za Boston, ki je igral brez poškodovanega Jaylena Browna, je Jason Tatum dosegel točko manj od Dončića, 32. V noči na torek Dallas igra novo domačo tekmo, v goste prihaja New Orleans. Zmago je dosegel tudi Denver, v napeti končnici je poraz proti Hosutnu z blokado preprečil Nikola Jokić, ki je dosegel 28 točk in 14 skokov.   V derbiju večera so igralci Miamija premagali ekipo Utah Jazz, ki je doživela šele drugi poraz v sezoni. Najboljšo predstavo v novem dresu je prikazal Kyle Lowry, dosegel je prvega trojnega dvojčka v dresu Miamija, 20 točk, 12 skokov in 10 asistenc. Najboljši strelec pri domačih je bil ponovno Tyler Herro, ki je dosegel 29 točk. Za goste je Donovan Mitchell dosegel 37 točk, zgrešil pa je trojko za podaljšek. Liga NBA, 6.11. Houston – Denver 94:95 Utah – Miami 115:118 Philadelphia – Chicago 114:105 Boston – Dallas 104:107 Atlanta – Phoenix 117:121 LA Lakers – Portland 90:105