Brooklyn boljši od Toronta, Dragić tudi tokrat brez priložnosti za igro
Objavljeno Nov 08, 2021
Vrnitev v ekipo Toronta po poškodbi pred domačimi navijači Pascal Siakama so pokvarili igralci Brooklyna, ki so Torontu zadali še drugi zaporedni poraz. Goranu Dragiću trener Nick Nurse tudi tokrat ni dal priložnosti za igro. Tekmo so bolje začeli domači in sredi prve četrtine povedli za 6, po vmesnem vodstvu Brooklyna pa so domači tudi na polčas odšli s prednostjo petih točk. V nadaljevanju tekme je Brooklyn prevzel pobudo in pred koncem tretje četrtine že povedel za več kot 10 točk, najvišja prednost pa je v zadnjem delu igre znašala 15 točk. Kevin Durant je dosegel 31 točk, James Harden 28, od tega 16 v zadnji četrtini, imel je tudi 10 skokov in 8 asistenc. Fred VanVleet je za domače dosegel 21 točk in 8 podaj, povratnik Siakam, ki je iz prve peterke izrinil Precious Achiuwo, je na svoji prvi tekmi v sezoni dosegel 15 točk. Na naslednjih devetih tekmah bo Toronto kar osemkrat gostoval, prvič v noči na četrtek v Bostonu. Vodilna ekipa lige ostaja Golden State. Ob samo enem porazu so Steph Curry in soigralci doma prepričljivo odpravili Houston. Za Golden State je Jordan Poole prispeval 25 točk, Steph Curry 20. Pri gostih je bil najboljši strelec Jae'Sean Tate, dosegel je 21 točk. Odlično še naprej igra Washington, ki je doma premagal na začetku sezone razglašene prvake, ki bodo danes obiskali tudi predsednika ZDA Joe Bidna. Bradley Beal je dosegel 30 točk, Kuzma in Harrell sta jih dala vsak po 15. Za Milwaukee je Giannis dal 28 točk, imel je tudi 18 skokov. Liga NBA, 7.11. Brooklyn – Toronto 116:103 Cleveland – New York 126:109 Utah – Orlando 100:107 Milwaukee – Washington 94:101 Indiana – Sacramento 94:91 San Antonio – Oklahoma 94:99 Houston – Golden State 107:120 Charlotte – LA Clippers 106:120