Luka za klubsko zgodovino, Curry prvi čez 50, Jokić ob trojnem dvojčku z izključitvijo
Objavljeno Nov 09, 2021
Dallas je na domačem parketu prišel do nove zmage. New Orleans, eno najskromnejših moštev v letošnji sezoni, brez poškodovanih Zion Williamsona in Brandon Ingrama, ni nudil resnejšega odpora, čeprav Dallas ponovno ni ravno navduševal z dobro igro. New Orleans je dobil prvo četrtino za 5 točk vmes pa vodil za 11, preostale tri četrtine pa je dobilo domače moštvo, najvišja prednost pa je v zadnji četrtini že znašala 22 točk. Bolj kot sam rezultat in nova zmaga je odmeval nov klubski mejnik Luke Dončića – na klubski lestvici igralcev, ki so na tekmi dosegli več kot 20 točk, 5 skokov in 5 asistenc, je prehitel klubsko legendo – Dirk Nowitzki je imel 130 takšnih tekem, Luka je že zdaj pri številki 131. Dončić je dosegel 25 točk, 5 skokov in 5 podaj. Igral je 26 minut. Tim hardaway Jr. In Jalen Brunson sta dosegla 17 točk. Za goste je Jonas Valančiunas dosegel 22 točk in imel 11 skokov. Dallas v nadaljevanju čaka zelo zahteven niz tekem, ki bo že pokazal realnejšo sliko o kvaliteti moštva v tem trenutku. Šest izmed naslednjih sedmih tekem igrajo na gostovanju, prvo v noči na četrtek v Chicagu, obe ekipi imata 7 zmag in tri poraze.. Chicago bo Dallas doma pričakal v odlični formi, saj je pred domačimi gledalci z odlično zadnjo četrtino, ki so jo Biki dobili za 25 točk, premagal ene prvih favoritov pred sezono za osvojitev naslova, ekipo Brooklyn Nets. Prvo ime Chicaga je na začetku sezone DeMar DeRozan, ponovno je bil prvi strelec ekipe, dosegel je 28 točk, Zach LaVine jih je dodal 24. Kevin Durant je dosegel 38 točk in imel 10 skokov za goste. Najbolj burno je bilo dogajanje v Denverju, kjer so domači prepričljivo odpravili Miami, govori pa se predvsem o obračunu med Nikolo Jokićem in Markieff Morrissom, ki je proti koncu tekme +najprej grobo zaustavil Jokića s prekrškom, ta pa ga je potem po rokoborsko odrinil s hrbta ga spravil na tla. Oba igralca sta bila izključena, Jokića, ki je na tekmi dosegel trojnega dvojčka – 25 točk, 15 skokov in 10 podaj, pa verjetno čaka še dodatna kazen. Vlatko Čančar še vedno ni v kadru Denverja.   Predstavo dneva je prikazal Steph Curry, ki je za novo zmago svoje ekipe kot prvi igralec v sezoni v ligi presegel mejo 50 točk. Proti Atlanti se je ustavil točno pri številki 50, od tega 9 trojk, dodal je še 10 skokov in 7 asistenc. Trae Young je dosegel 28 točk za Atlanto. Ponovno je do zmage težje od pričakovanj prišla ekipa LA Lakers. Pred domačimi gledalci je imela v zadnji četrtini že 14 točk prednosti, na koncu pa se je proti Charlottu reševala v podaljšku. Lakersi še vedno igrajo brez poškodovanega LeBron Jamesa. Za domače je Anthony Davis dal 32 točk, imel je še 12 skokov. Russel Westbrook je dosegel novega trojnega dvojčka, 17 točk, 12 skokov in 14 podaj, ob tem pa je imel še 7 izgubljenih žog. Anthony je s klopi dosegel 29 točk. Za Charlotte je trojnega dvojčka dosegel tudi LaMelo Ball – 25 točk, 15 skokov in 11 podaj, Terry Rozier pa je dosegel 29 točk. Liga NBA, 8.11. New York – Philadelphia 103:96 Brooklyn – Chicago 95:118 Minnesota – Memphis 118:125 New Orleans – Dallas 92:108 Miami – Denver 96:113 Atlanta – Golden State 113:127 Phoenix – Sacramento 109:104 Charlotte – LA Lakers 123:126