Poraza za Golden State in LA Clippers, učinek dneva Trae Youngu
Objavljeno Nov 15, 2021
Večer v ligi NBA sta zaznamovala prekinitvi niza sedmih zmag moštev Golden State in LA Clippers. Golden State je premagala ekipa Charlotta, Clipperse pa Chicago. Miles Bridges je za Charlotte dosegel 22 točk, vključno z odločilnim košem manj kot minuto do konca, dodal je še 8 skokov in 3 asistence. Steph Curry je dosegel 24 točk in 10 asistenc, splet pa je ponovno obnorela njegova nova nora trojka ob zvoku sirene konec tretje četrtine.   Chicago je na gostovanju v Los Angelesu domače premagal tudi po zaslugi odlične prve četrtine, ko so Biki že vodili za 13 točk. DeMar DeRozan je dosegel 35 točk, na drugi strani Paul George 27 in 11 skokov. Učinek večera je ob zmagi nad prvaki uspel Trae Youngu. Za prepričljivo zmago Atlante je dosegel 42 točk, 8 skokov in 10 asistenc. Na drugi strani je Giannis dosegel 26 točk. Zmagal je tudi Denver, ki je proti Portlandu doma že po prvi četrtini vodil za 15 točk, tudi zadnjo pa dobil za 17 točk. Nikola Jokić se je ponovno približal trojnemu dvojčku – 28 točk, 9 skokov in 9 asistenc. Za Portland, ki je igral brez Lillarda, je CJ McCollum dosegel 21 točk. Vlatko Čančar še vedno ne igra. Liga NBA, 14.11. San Antonio – LA Lakers 106:114 Milwaukee – Atlanta 100:120 Golden State – Charlotte 102:106 Phoenix – Houston 115:89 Brooklyn – Oklahoma 120:96 Portland – Denver 95:124 Chicago – LA Clippers 100:90