Zmago Dallasa proti Denverju zasenčila poškodba Dončića
Objavljeno Nov 16, 2021
Dallas je doma z odličnim drugim polčasom premagal Denver, zmago pa je nekoliko pokvarila poškodba Luke Dončića ob koncu tekme, ko je ob njegovem poskusu blokade nad Austinom Riversom le-ta padel na njegovo nogo in je prišlo do zvina gležnja. Za kako hudo poškodbo gre, še ni jasno, trener Jason Kidd je po tekmi dejal, da je lahko Luka sam hodil, Porzingisu pa je na srečanju z mediji rekel, da upa, da  se Luka čim prej vrne. Denver je bil v prvem polčasu boljši, v tretji četrtini pa se je razigral Porzingis in dosegel 12 točk, na začetku zadnje četrtine pa je odlično igrala rezervna postava Dallasa in poskrbela za dvomestno vodstvo, ki so ga potem zadržali tudi glavni igralci. Tim Hardaway Jr. je v tem obdobju dosegel 13 točk (skupaj 19). Za Denver je odlično igral Nikola Jokić, na koncu je dosegel 35 točk in imel 16 skokov. Porzingis je za domače na koncu dosegel 29 točk in 11 skokov, Luka Dončić pa 23 točk, 8 skokov in 11 asistenc. Vlatko Čančar še vedno ni pripravljen za igro in je tekmo spremljal ob igrišču. Dallas zdaj čaka serija gostovanj, najprej dve tekmi v Phoenixu in potem še dve v Los Angelesu proti Clippersom. Toronto je doživel poraz na gostovanju v Portlandu. Po odlični prvi četrtini, ko je Toronto dosegel 33 točk, so se domačini razigrali v drugi četrtini in dosegli 37 točk. OG Anunoby je za Toronto dosegel 29 točk, kolikor tudi CJ McCollum za domače. Goran Dragić po vrnitvi VanVleeta ponovno ni dobil priložnosti za igro. V Los Angelesu je gostoval Chicago in prepričljivo odpravil Lakerse. DeMar DeRozan je dosegel 38 točk, bivši Jezernik Lonzo Ball pa 27, od tega kar 7 trojk iz 10 metov. Navijači so toplo pozdravili tudi Alexa Carusa, ki so mu v klubu pripravili tudi poseben video. Caruso se ni vpisal med strelce, imel pa je 6 skokov in 5 asistenc. Talen Horton-Tucker je za domače dosegel 28 točk, Westbrook 25, Anthony Davis, ki je bil ob koncu tretje četrtine izključen po pritoževanju sodnikom, ker ga niso počakali, da bi si lahko obul sezuto supergo, pa 20.   Liga NBA, 15.11. Boston – Cleveland 98:92 Sacramento – Detroit 129:107 New Orleans – Washington 100:105 Orlando – Atlanta 111:129 Indiana – New York 84:92 Denver – Dallas 101:111 Houston – Memphis 102:136 Phoenix – Minnesota 99:96 Miami – Oklahoma 103:90 Toronto – Portland 113:118 Chicago – LA Lakers 121:103