Dallas brez Dončića še drugič poražen v Phoenixu
Objavljeno Nov 20, 2021
Šele odlična zadnja četrtina, ki jo je Phoenix dobil za 13 točk, je bila potrebna, da so domačini zlomili odpor Dallasa, ki je še drugo tekmo igral brez Luke Dončića, ki pa se je pred tekmo že ogreval na v dvorani. To je bila že enajsta zaporedna zmaga moštva iz Arizone. Dallas je vodil vse do uvodnih minut zadnje četrtine, nato pa sta na sceno stopila Devin Booker in Chris Paul ter svoji ekipi zagotovila prednost 15 točk in tekma je bila odločena. Booker je na koncu dosegel 18 točk, Paul točko manj, imel pa je kar 14 asistenc. Deandre Ayton je pod košema pobral 17 skokov. Za Dallas je Porzingis zbral 23 točk in 12 skokov, Jalen Brunson pa 18 točk in 10 asistenc. Prepričljivo zmago na gostovanju v Sacramentu je dosegel Toronto. Domačini so vodili samo večji del prve četrtine, največ s šestimi točkami, Toronto pa je ob koncu prvega obdobja že povedel ter vse do začetka zadnje četrtine, ko je prednost znašala 30 točk, povečeval vodstvo. Pascal Siakam je dosegel 32 točk, Gary Trent Jr. 23. Goran Dragić tudi tokrat ni igral. Še vedno za Denver ne igra niti Vlatko Čančar, njegova ekipa pa je bila na domačem parketu poražena proti Chicagu. Za domače, ki so igrali brez Nikole Jokića, ki ima težave z zapestjem, je Aaron Gordon dosegel 28 točk, za goste pa Zack LaVine 36. Derbi večera se je igral v Bostonu, kjer so domači v NBA klasiki premagali LA Lakerse, čeprav se je v ekipo vrnil LeBron James. Pri domačih je Jason Tatum dosegel 37 točk in imel 11 skokov, za goste Anthony Davis 31. James je ob povratku dosegel 23 točk. Liga NBA, 19.11. Indiana – Charlotte 118:121 Golden State – Detroit 105:102 LA Lakers – Boston 108:130 Orlando – Brooklyn 113:115 Oklahoma – Milwaukee 89:96 LA Clippers – New Orleans 81:94 Chicago – Denver 114:108 Dallas – Phoenix 104:112 Toronto – Sacramento 108:89