Poraz Dallasa navkljub odličnemu Dončiću, nadaljevanje niza Phoenixa
Objavljeno Nov 28, 2021
Washington je na drugem zaporednem gostovanju v dveh dneh dosegel še drugo zmago. Po zmagi proti Oklahomi v noči na soboto je danes ponoči padel še Dallas, ki je zadnjo tekmo odigral pred štirimi dnevi. Zadostovala ni niti odlična predstava Luke Dončića, ki je dosegel 33 točk, 10 podaj in 4 skoke, še posebej je bil razpoložen v prvi četrtini, ko je dosegel 15 točk, kot kaže pa ima še vedno nekaj težav s poškodovanim kolenom, saj je presedel kar lep del druge četrtine, ko je Dallas vseeno prišel do vodstva ob polčasu. V nadaljevanju sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, sledila je napeta končnica, v kateri pa je Washington podobno kot skozi celotno sezono, odlično igral in na koncu prišel do nove zmage. Dallas je ob koncu lovil priključek, toda Caldwell-Pope je najprej zadel iz igre, tekmo pa odločil s prostima metoma. Pri Dallasu še vedno ne igra Jalen Brunson, za goste pa ni igral Spencer Dinwiddie. Za domače poleg Dončića ni bilo posebej razpoloženega strelca. Burke je dosegel 14 točk, Kleber in Porzingis točko manj. Za Washington je Bradley Beal dosegel 26 točk, 22 Kyle Kuzma. Phoenix je proti Brooklynu dosegel že 16. zaporedno zmago, samo še zmaga jih loči od izenačitve rekorda kluba. Odločilna je bila že prva četrtina, ki jo je Phoenix dobil za 14, Brooklynu se na manj kot 5 točk zaostanka ni več uspelo približati. Booker je dosegel 30 točk za zmagovalce, za domače Durant 39, pomagal pa ni niti trojni dvojček Hardna (12 točk, 13 skokov, 14 asistenc). V derbiju vzhodne konference je Miami na gostovanju premagal Chicago. Gabe Vincent je dosegel 20 točk, Kyle Lowry točko manj. Za domače je DeMar DeRozan dosegel 28 točk, Caruso 22. Dva podaljška sta se igrala v Philadlephiji. Domači so najprej srečno izsilili prvi podaljšek, nato pa so bili gostje predvsem uspešni na obrambi Embiida v samih zaključkih. Vseeno je povratnik po okužbi s korona virusom dosegel 42 točk in 14 skokov. Za goste je D'Angelo Russell dosegel 35 točk, Karl-Anthony Towns pa 28 košev in 10 skokov. Liga NBA, 27.11. Minnesota – Philadelphia 121:120 New York – Atlanta 99:90 Phoenix – Brooklyn 113:107 Orlando – Cleveland 92:105 Miami – Chicago 107:104 Charlotte – Houston 143:146 Washington – Dallas 120:114 New Orleans – Utah 105:127