Luka Dončić poskrbel za zmago in za zgodovinsko napadalno predstavo Dallasa
Objavljeno Dec 02, 2021
Dallas je z odlično napadalno predstavo na gostovanju v New Orleansu prekinil niz dveh porazov. Večino dela so Luka Dončić in soigralci opravili že v prvi četrtini, ko so dosegli 41 točk, Luka že v tem obdobju 18 točk, za končnih 28 pa je potreboval manj kot 30 minut, saj je igrišče ob veliki prednosti zapustil že pred koncem tretje četrtine. Dodal je še 14 asistenc, skupaj s soigralci pa poskrbel tudi za klubski rekord uspešnosti meta iz igre, saj je bilo kar 68,7% metov uspešnih, kar je za odstotek boljši izkoristek, kot je Dallasu uspel daljnega leta 1983. Kristaps Porzingis je dosegel 20 točk in 10 skokov. ‘Luka je bil odličen, najprej se je razigral sam, potem je poskrbel še za vse ostale, imeli smo odlično energijo, začelo pa se je z Luko,’ je bil po tekmi zgovoren latvijski velikan. Kako razpoložena je bila ekipa Dallasa v napadu priča tudi podatek, da je samo dvema ekipama v zgodovini za 2 točki uspelo metati z večjo uspešnostjo, kot jo je imel Dallas na tekmi v New Orleansu (79,6%). Po odlični prvi četrtini je Dallas do polčasa že vodil za 21 točk, najvišja prednost pa je znašala tik ob koncu tekme, 37 točk. Za New Orleans, ki bo čez dva dni ponovno tekmec Dallasa, tokrat na domačem parketu, je Brandon Ingram dosegel 29 točk. Osmo zaporedno zmago so dosegli branilci naslova. Na domačem parketu je bil Milwaukee v napeti končnici boljši od Charlotta. Pet sekund do konca je najprej LaMelo Ball s trojko izenačil, na drugi strani pa je Giannis poskrbel za tesno zmago domače ekipe, ki je med tekmo zaostajala že za 18 točk. Giannis igra v odlični formi, dosegel je 40 točk, 12 skokov in 9 asistenc, na drugi strani je LaMelo dosegel rekord kariere, 26 točk, imel je tudi 9 asistenc. Podobno napeto je bilo v Bostonu, kjer je zmago domačinom z blokado ob zvoku sirene zagotovil Robert Williams III. Jason Tatum je dosegel 26 točk in 16 skokov, za Philadelphio Seth Curry 17 točk, Joel Embiid, ki pravi da še vedno čuti posledice okužbe s Covidom, je dosegel 13 točk in imel kar 18 skokov. Še naprej preseneča ekipa Clevelanda. Prvič po letu 2010 je Cleveland slavil v Miamiju. Kevin Love je dosegel 22 točk, Jarret Allen 19. Za Miami je Tyler Herro dosegel 21 točk, igral pa je brez obeh prvih zvezdnikov. Jimmy Butler naj bi se kmalu vrnil, Bam Adebayo pa bo odsoten okrog 20 tekem, saj mora na operacijo poškodovane roke. Na Floridi so bili navijači priča še enemu presenečenju – Orlando je na svojem parketu namreč premagal ekipo Denverja, ki se podobno kot Miami tudi spopada s poškodbami – sezono je zaradi operacije hrbta že zaključil Kevin Porter Jr., vprašanje je tudi, če bomo do konca sezone že videli Jamal Murraya, ki se vrača po poškodbi kolena. Denver je klonil že sedmič na zadnjih osmih tekmah. Nikola Jokić je dosegel 18 točk (trojke 0:5) in 15 skokov, za Orlando Cole Anthony 24 točk. Vlatko Čančar ni stopil na parket. Liga NBA, 1.12. Atlanta – Indiana 114:111 Denver – Orlando 103:108 Minnesota – Washington 107:115 Philadelphia – Boston 87:88 Cleveland – Miami 111:85 Charlotte – Milwaukee 125:127 Dallas – New Orleans 139:107 Houston – Oklahoma 114:110 Sacramento – LA Clippers 124:115