Nov mejnik Jamesa ob porazu, poražen tudi Denver
Objavljeno Dec 10, 2021
V noči na petek so bile v ligi NBA odigrane samo tri tekme. Edino gostujočo zmago je dosegla ekipa Utah Jazz, doma pa sta zmagala Memphis in San Antonio. V Teksasu je gostoval Denver in navkljub ponovno odličnemu Jokiću, ki je dosegel nov trojni dvojček, izgubil proti razpoloženim domačinom. Denver na tekmi ni vodil niti enkrat, najvišja prednost je v drugi četrtini znašala 18 točk. Derrick White je za domače dosegel 23 točk, mejo dvajsetih točk sta presegla še Lonnie Walker IV (21) in Dejounte Murray (20). Nikola Jokić je dosegel 22 točk, 13 skokov in 10 asistenc, Aaron Gordon pa je bil prvi strelec tekme s 25 točkami. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro. Trojni dvojček je dosegel tudi Lebron James, kot peti igralec v zgodovini lige je presegel mejo 100 trojnih dvojčkov, Lakersi pa so vseeno doživeli poraz v Memphisu. James je dosegel 20 točk, 10 skokov in 11 asistenc, Anthony Davis 22 točk. Za Memphis, ki je odločilno vodstvo prevzel sredi tretje četrtine in si sredi zadnje zagotovil že 16 točk prednosti, je Jaren jackson Jr. dosegel 25 točk.   Odlično v zadnjem času igrajo igralci Utah Jazz. Na gostovanju proti Philadelphii so dosegli še šesto zaporedno zmago. Kar 8 igralcev je preseglo mejo 10 točk, največ jih je prispeval Donovan Mitchell, 22, Rudy Gobert je dosegel 17 točk, ob tem pa pobral še 21 skokov. Za domače je Joel Embiid dosegel 19 točk. Liga NBA, 9.12. Utah – Philadelphia 118:96 LA Lakers – Memphis 95:108 Denver – San Antonio 111:123