Še druga zmaga za Dallas, izključitev Jokića ob zmagi Denverja
Objavljeno Dec 14, 2021
Košarkarji Dallasa so v dveh dneh dosegli še drugo zaporedno zmago, tudi tokrat brez poškodovanega Luke Dončića. Pred domačimi gledalci se je proti ekipi Charlotte najbolj izkazal Kristaps Porzingis, ki je dosegel 24 točk in 13 skokov. Trey Burke je dodal 22 točk, po nekaj slabših tekmah pa je bil razpoložen tudi Tim Hardaway Jr., dosegel je 19 točk. Za Charlotte, ki je igral brez LaMelo Balla, sta Terry Rozier in Kelly Oubre Jr. prispevala vsak po 20 točk. Dallas je bil boljši nasprotnik skozi celotno tekmo, gostje niso povedli niti enkrat na tekmi, najvišja prednost domačih pa je ob koncu prvega polčasa znašala že 30 točk. Odlično so domači zadevali tudi mete za tri točke, s kar 46,3% natančnostjo, skupaj so jih zadeli 19, največ v sezoni.   Zmago so proti Washingtonu zabeležili tudi igralci Denverja. Ponovno je bil odličen Jokić, dosegel je 28 točk, 19 skokov in 9 asistenc, sredi zadnje četrtine pa je bil po dveh prejetih tehničnih napakah zaradi prerekanja s sodniki izključen. Dobrih osem minut je na igrišču dobro izkoristil tudi Vlatko Čančar, ob eni zadeti trojki je dosegel 5 točk. Boston je po odlični predstavi Jason Tatuma premagal aktualne prvake. Tatum je dosegel 42 točk, Bostonu pa je po vodstvu Milwaukeeja za 12 na začetku druge četrtine uspel preobrat, najvišje vodstvo v zadnjem delu igre je znašalo 18 točk. Giannis in Holiday sta dosegla 20 točk. Zmago je dosegel tudi Golden State, še vedno pa se čaka absolutni rekord Steph Curryja po zadetih trojkah v zgodovini lige. Na gostovanju proti Indiani jih je zadel 5 in mu tako še ena manjka za izenačitev rekorda Ray Allena. Za to je sicer imel priložnost tik ob koncu tekme, vendar žoga ni hotela skozi obroč. Naslednjo priložnost bo imel že nocoj v legendarnem Madison Square Gardnu.   Liga NBA, 13.12. Miami – Cleveland 94:105 Golden State – Indiana 102:100 Sacramento – Toronto 101:124 Houston – Atlanta 132:126 Milwaukee – Boston 103:117 Philadelphia – Memphis 91:126 Charlotte – Dallas 96:120 Washington – Denver 107:113 Phoenix – LA Clippers 95:111