Olimpija navdušila in porazila Igokeo
Objavljeno Feb 06, 2022
Košarkarji Cedevite Olimpije so v nedeljo prekinili niz porazov tudi v regionalni ligi. Na tekmi 19. kola so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v Areni Stožice z 80:70 premagali Igokeo m:tel. Cedevita Olimpija je uspešno sklenila prvi februarski teden. V nedeljo so ljubljanski Zmaji v Areni Stožice na obračunu 19. kola regionalne lige z rezultatom 80:70 premagali Igokeo m:tel in na ta način zabeležili še drugo zmago v petih dneh. Za Ljubljančane je to deseta zmaga sezone v regionalni ligi. V obračun so Zmaji krenili silovito in že v prvi četrtini zadeli kar osem metov za tri točke, kar je zadostovalo za naskok s 34:13 po desetih minutah igre. S poletno igro je Golemčeva četa nadaljevala, do glavnega odmora dosegla 58 točk in vseskozi ohranjala visoko prednost. Gostje iz Laktašev so se sicer skušali približati, a razpoloženi aktualni državni prvaki so se na koncu veselili zanesljive zmage. Štirje košarkarji v zeleno-oranžnem dresu so tokrat presegli mejo desetih točk. Najuspešnejši je bil kapetan Jaka Blažič s 13, eno manj je dosegel Yogi Ferrell, 11 točk je v svojo statistiko vpisal Edo Murić, deset pa Melvin Ejim. Že v torek se bodo Zmaji znova odpravili na pot. V sredo ob 19.30 jih namreč v nemškem mestu Ulm čaka obračun 13. kola 7DAYS EuroCupa z ratiopharmom Ulm. Ljubljančani se po zaključku dvoboja ne bodo vrnili v slovensko prestolnico, saj jih bo pot vodila neposredno v Split, kjer se bodo v petek v 20. kolu regionalne lige udarili z domačim moštvom. IZJAVI PO TEKMI: Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “To je pomembna zmaga. Čestitke fantom. 25 minut smo igrali odlično v obrambi, v napadu pa prikazali ekipno igro. Ko vodiš s tako visoko prednostjo navadno pade osredotočenost in mi smo tekmecem dovolili, da se vrnejo. Na koncu smo zasluženo zmagali. S tega se moramo nekaj naučiti in gremo naprej.” Edo Murić, košarkar KK Cedevita Olimpija: “To je velika zmaga za nas. Odigrali smo res dobro. Vesel sem, da se dvigujemu in upam, da bomo do premora držali ta ritem. V tekmo smo vstopili z neverjetno energijo. Zadeli smo nekaj odprtih in izdelanih metov, protinapadi je bil odličen, tudi obramba na začetku. V prvem polčasu smo bili na zelo visoki ravni, zato nas je bilo v drugem težko ujeti.” LIGA ABA, 19. KOLO Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), nedelja, 6. februar: CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA M:TEL 80:70 (34:13, 24:20, 14:15, 8:22) Cedevita Olimpija: Pullen 9, Ferrell 12 (6 asistenc in 5 skokov), Ejim 10, Duščak, Murić 11 (5 skokov), Auguste 8 (5 skokov), Blažič 13 (8 skokov), Hodžić, Ščuka 2, Omić 6 (5 skokov), Dragić 9, Radovanović.