Olimpija melje dalje, danes do 6. zaporedne zmage v regiji
Objavljeno Mar 19, 2022
Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto v 23. kolu regionalne lige na gostovanju v Zadru zabeležili svojo šesto zaporedno zmago v regiji. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je moštvo Zadra premagala z rezultatom 92:77. Ljubljanska Cedevita Olimpija nadaljuje z nizom uspehov v regionalni ligi. V 23. kolu rednega dela sezone so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v Dvorani Krešimirja Ćosića premagali Zadar z rezultatom 92:77 domačinom vrnili za poraz v Stožicah v začetku lanskega decembra in podaljšali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki se bodo zdaj vrnili v Ljubljano, kjer jih v prihodnjih dneh čakajo kar štiri domače preizkušnje. Že v ponedeljek se bo pomlajena zasedba v četrtem kolu drugega dela državnega prvenstva pomerila s Termami Olimie Podčetrtkom, v sredo ob 20.00 pa bodo Zmaji v Stožicah v 7DAYS EuroCupu pričakali beneško Umano Reyer. Vstopnice za ogled sredine tekme so že na voljo na www.shop.olimpija.com, na ponedeljkovo tekmo pa je vstop brezplačen. V nedeljo ob 17.00 bo sledil derbi 24. kola regionalne lige s Partizanom NIS, moštvi pa se bosta udarili v legendarni dvorani Tivoli, po gostovanju v državnem prvenstvu pri Helios Suns, pa bodo Ljubljančani Marčevsko norost sklenili z domačim obračunom v Evropskem pokalu s špansko Valencio. Na krilih razigranega kapetana Jake Blažiča, ki je že v prvi četrtini dosegel 14 točk, so Zmaji na parketu Dvorane Krešimir Ćosić od samega začetka tekme narekovali tempo in na glavni odmor s seboj odnesli devet točk prednosti (43:34). Toda v tretji četrtini so pobudo na parketu prevzel domačini in sredi četrtine celo prešli v vodstvo, kljub temu pa je semafor pred zadnjimi desetimi minutami kazal +11 za Zmaje (70:59). V zadnjem delu igre je s strani ljubljanskih košarkarjev začelo v obroč gostiteljev padati z vseh strani, po trojki Jacoba Pullena je po štirih minutah igre naskok znašal 19 točk, to pa je bilo dovolj za mirno končnico in novo zmago. Kar pet košarkarjev v ljubljanski zasedbi je tekmo zaključilo z dvomestnim številom točk. Jacobu Pullenu, ki je dosegel 22 točk, so sledili Jaka Blažič (19), Yogi Ferrell (16), Zach Auguste (14 točk in 9 skokov) ter Edo Murić (10 točk in 8 skokov). IZJAVI PO TEKMI: Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “Tekma ni bila tako lahka, kot mogoče to kaže končni rezultat. Čestitke fantom za zmago na tej težki tekmi po napornem tednu in dveh daljših potovanjih. Zadar se je dobro upiral nekje do polovice tretje četrtine, nato pa smo zaigrali bolje v obrambi, zadeli nekaj metov in mirno pripeljali tekmo do konca. Novi dve točki sta tu, zdaj je potreben počitek, nato pa gremo novim preizkušnjam naproti.” Jacob Pullen, igralec KK Cedevita Olimpija: “Vzdrušje na tekmi v Zadru je vedno odlično. V Zadru je vedno lepo igrati pred takšnimi navijači. Želimo si izboriti čim boljše mesto na lestvici pred začetkom odločilnih bojev. V drugem polčasu smo prikazali dobro in dominantno predstavo, tako pa moramo igrati na takšnih tekmah.” Dvorana Krešimir Ćosić (Zadar, Hrvaška), sobota, 19. marec: ZADAR – CEDEVITA OLIMPIJA 77:92 (18:25, 16:18, 25:27, 18:22) Cedevita Olimpija: Pullen 22, Ferrell 16, Ejim, Duščak, Murić 10 (8 skokov), Auguste 14 (9 skokov), Blažič 19, Hodžić 3, Ščuka, Omić 6 (8 skokov), Dragić 2 (5 skokov), Radovanović.