Zmaji v Beogradu lovijo finale!
Objavljeno May 23, 2022
Pred Cedevito Olimpijo je najpomembnejša tekma sezone 2021/22. Ljubljanski Zmaji se bodo v legendarni beograjski Dvorani Aleksandra Nikolića v ponedeljek ob 19.00 na tretji tekmi polfinalnega niza regionalne lige z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde mts, pomerili za mesto v finalu tekmovanja. Košarkarji Cedevite Olimpije si bodo v ponedeljek v Beogradu skušali priigrati mesto v finalu regionalne lige. Zadnji boj za regionalno lovoriko si bodo ljubljanski košarkarji skušali priigrati na odločilni tretji tekmi polfinalnega niza z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde mts. Obračun v legendarni Dvorani Aleksandra Nikolića se bo v ponedeljek začel ob 19.00. Neposredni televizijski prenos tekme bo možno spremljati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1. Crvena zvezda velja za izjemno zahtevnega tekmeca na domačem parketu, Dvorana Aleksandra Nikolića pa je v končnici regionalne lige praktično neosvojljiva trdnjava za vse gostujoče ekipe. Vsi polfinalne serije od sezone 2016/17 dalje je Zvezda dobila z rezultatom 2:1 v zmagah, štirikrat je tudi izkoristila prednost domačega igrišča, enako pa velja tudi za finalna niza v sezonah 2018/19 in 2020/21. Potrebno je poudariti tudi dejstvo, da si je Crvena zvezda prednost domačega igrišča na odločilnih tekmah končnice regionalne lige priigrala s končnim prvim mestom na lestvici rednega dela sezone, ki so ga Beograjčani sklenili s 24 zmagami na 26 tekmah. Na prvem medsebojnem obračunu polfinala med Cedevito Olimpijo in Crveno zvezdo so Beograjčani na domačem parketu izkoristili črne minute Zmajev v tretji četrtini. Ljubljančani so se v prvem polčasu odlično borili, nato pa v tretjem delu igre nekoliko popustili, Zvezda pa je takrat napravila odločen korak k zmagi z rezultatom 93:82. V dresu Cedevite Olimpije je pet igralcev doseglo dvomestno število točk, največ, 20, skupaj s petimi asistencami in skoki, jih je prispeval kapetan Jaka Blažič. Na drugi strani je 21 točk ob sedmih zbranih skokih dosegel Luka Mitrović. Minuli ponedeljek v Ljubljani so gostje iz Beograda v obračun krenili silovito, povedli z 19:7, do konca prve četrtine pa so Zmaji ujeli ritem in v drugi četrtini na krilih izjemnih navijačev tudi prevzeli pobudo na parketu stoženske dvorane. Ljubljenci domačega občinstva so se v zadnji četrtini oddaljili tudi na devet točk naskoka, sledil pa je silovit nalet Crvene zvezde, ki je v zadnjih izdihljajih četrte četrtine s košem pod osebno napako in zadetim dodatnim prostim metom Luke Mitrovića izsilila podaljšek. Dodatnih pet minut igre je veliko bolje začela zeleno-oranžna zasedba, ki se je hitro oddaljila od svojih tekmecev in na koncu slavila zanesljivo zmago z rezultatom 88:80. Znova je v dresu aktualnih slovenskih prvakov dvomestno število točk doseglo pet košarkarjev, največ jih je v statistiko vpisal Edo Murić, ki je dvoboj sklenil z 21 točkami, ob tem pa je zbral še sedem skokov. Za Zvezdo je Ognjen Dobrić dosegel 15 točk in pobral šest odbitih žog. Tudi v drugem polfinalnem nizu regionalne lige med Partizanom NIS in Budućnostjo VOLI bo o potniku v finale odločala tretja tekma, moštvi pa se bosta med seboj udarili že v nedeljo, prav tako v Dvorani Aleksandra Nikolića.
IZJAVE PRED TEKMO: Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: »Pred nami je odločilna tekma za mesto v finalu regionalne lige. S Crveno zvezdo se bomo srečali tretjič v tem nizu, zato dobro poznamo drug druge. Oboji vemo, kaj moramo napraviti, da pridemo do zmage. Če želimo parirati Zvezdi, moramo igrati obrambo ter hkrati igrati čvrsto in pametno ter ne izgubljati žog po nepotrebnem. Čim bolj moramo nadzorovati skok. Če nam bo to uspelo, bomo lahko tekli, tega pa moramo početi čim več in si hkrati čim več podajati žogo. Naši tekmeci namreč igrajo eno od najboljših obramb v celotni Evropi. To je naš cilj, dogajanje na tekmi pa bo odvisno od dneva in individualne inspiracije. V Beograd se odpravljamo samozavestni, dali bomo vse od sebe, naša pričakovanja pa so, da se prebijemo do finala.« Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija: »Vemo, da nas v Beogradu čaka nabito polna glasna dvorana z domačimi navijači. Na parket moramo stopiti z energično predstavo in če bomo v obrambi prikazali enako igro, kot smo jo prikazali na drugi tekmi v Stožicah, imamo veliko možnosti za zmago. Predvsem moramo biti osredotočeni na igro v obrambi in na obrambne skoke. To sta glavna ključna na poti do zmage na tretji tekmi.« Zoran Dragić, igralec KK Cedevita Olimpija: »Na tretji tekmi v Beogradu želimo zabeležiti zmago. Vemo, da nas čaka težko delo, saj pričakujemo, da bo dvorana polna z domačimi navijači. Pred začetkom tekme ne čutimo pritiska. Gremo na vse ali nič. Upam, da bomo uspeli zabeležiti zmago.«
LIGA ABA, KONČNICA POLFINALE TEKMA 3 Dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd, Srbija), ponedeljek, 23. maj, ob 19.00: CRVENA ZVEZDA MTS – CEDEVITA OLIMPIJA [1:1]** (TV prenos na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1)