Zvezda prvak, Pukl izpraznil dvorano
Objavljeno Jun 07, 2022
Crvena zvezda je novi stari prvak regionalne lige. V zadnji tekmi so varovanci trenerja Dejana Radonjića z 80:77 premagali Partizana, tekma pa se je končala po skoraj štirih urah. Ključna je bila trojka Nathana Woltersa, ki je ob izteku napada 59 sekund pred koncem srečanja zadel za 78:75. Piko na zmagi je 13 sekund pred koncem z dvema prostima metoma postavil Dejan Davidovac, ki je bil s 15 točkami tudi prvi strelec domačinov. Gostje so imeli pred iztekom rednega dela met za izenačenje, a je Kevin Punter zgrešil trojko. Zavoljo metanja predmetov na parket in neodgovornega obnašanja publike je naš sodnik Saša Pukl sredi 3. četrtine zahteval, da se izprazni dvorana. To se je tudi zgodilo. Publika je skočila na noge ob dosojeni četrti osebni napaki Nikole Kalinića, ki se je ob koncu tekme neprimerno obnašal do igralcev na klopi Partizana, za kar se je trener Dejan Radonjić po tekmi opravičil. Liga Admiral Bet ABA, finale, 5. tekma, 7.6. CRVENA ZVEZDA – Partizan 80:77 (18:20, 15:17, 26:21, 21:19) (Davidovac 15, Wolters 12; Punter 27, Avramović 12) V zadnji četrtini nam je uspelo obdržati položaj, ki nam omogoča, da lahko v eni potezi odločimo zmagovalca na enem ali drugem koncu. Na koncu smo uspeli biti boljši in prišli do tretje zmage v nizu. Skozi sezono smo se borili, da smo prvi in ​​da imamo prednost domačega igrišča. Vrnilo se nam je odlično delo, ne lahka sezona, težka, specifična, z velikim številom tekem. To je bilo treba potrpeti,“ pa je tekmo in serijo opisal trener Radonjić. Najtrofejnejši trener evropske košarke je na koncu izpostavil, da je treba nekaj narediti glede prizorov, ki jih spremljamo v ligi ABA. „Veste, kaj je to, kar je vprašanje za vse ljudi, ki živijo na tem območju in igrajo ligo ABA. Pravila bi morala biti jasna že od prvega trenutka, da bi igralci lahko igrali košarko in sodniki opravljali svoje delo. Mislim, da je ta serija pokazala, da mora liga ABA nekaj narediti, da se vsi usedejo in da so pravila jasna,“ je povedal Željko Obradović, ki je športno čestital Zvezdi za 6. naslov prvaka lige.