Objavljeno Jun 16, 2022
Slovenski košarkarji na vozičkih so na drugi tekmi na evropskem prvenstvu prišli do prve zmage. Varovanci selektorja Žige Kobaševiča so po izjemnem drugem polčasu s 57:46 premagali Srbijo. S 26 točkami in 14 skoki se je izkazal kapetan Milan Slapničar. Jutri se bo Slovenija pomerila z Irsko.
EP v košarki na vozičkih, 2. kolo, 16.6. SLOVENIJA – Srbija 57:46 (9:8, 6:16, 20:12, 22:10) Slovenija: Koduzović 10 (6 sk, 2 as), Slapničar 26 (14 sk, 4 as), Musić 6 (5 sk, 2 as), Gračnar 2, Kamenik 7, Gračner, Lokar, Radić, Povše, Bojanec , Škorjanc 6.Prvi polčas so dobili Srbi, 15:24 je bilo po uvodnih 20 minutah. V nadaljevanju se je razmerje moči na parketu spremenilo. Slovenija je z 20:12 dobila tretjo četrtino, zadnjo pa s kar 22:10, polčas 42:22.
Ključnih so bile zadnje štiri minute tretje četrtine. Slovenija je prišla na 23:29, potem pa je Srbija pobegnila na 23:35. S serijo 12:1 (šest točk je dodal kapetan Milan Slapničar) so naši skoraj ujeli Srbijo, ki je v nadaljevanju spet povedla za štiri točke (40:44). Temu je sledil še zadnji juriš naših fantov. S serijo 16:0 so povedli 56:44 in rešili vprašanje zmagovalca.