Icon bars
Začetna objava:

V novi sezoni bo dres novomeške Krke nosil tudi 22-letni slovenski reprezentant Jurij Macura. Pod taktirko trenerja Gašperja Okorna bo imel priložnost, da naredi nov korak naprej, z dobrimi igrami pa pomaga naši ekipi pri uresničitvi zastavljenih tekmovalnih ciljev. „Vesel sem, da bom ostal v Novem mestu. Veselim se sodelovanja s trenerjem Gašperjem Okornom. V ekipi bo tudi nekaj soigralcev, ki jih že poznam, to pa nam bo pomagalo pri uigranosti. Želim si, da z dobrimi igrami vrnemo čim več gledalcev nazaj na tribune Športne dvorane Leona Štuklja, da prava košarka zopet zaživi v Novem mestu,“ se nadaljevanja kariere v dresu Krke veseli Jurij Macura. „Lani smo uspeli in v Krko pripeljali enega najbolj nadarjenih visokih igralcev v Sloveniji. V minuli sezoni je Jurij to v določenih tekmah tudi potrdil. Prepričan sem, da bo v prihodnji sezoni takih Jurijevih tekem še več in da bo naša dodana vrednost v igri pod obema košema,“ je ob podaljšanju pogodbe povedal direktor Jure Balažić. Jurij Macura (211 cm, 1999) se je rodil v Ljubljani, med letoma 2016 in 2021 pa je bil član evroligaškega kluba Saski Baskonia. Vmes se je kalil in razvijal v Ligi ABA, kjer je nosil dres Mege, Kopra in FMP-ja. Lani poleti je prišel v Novo mesto in postal član Krke. V regionalni ligi je v 18 minutah na tekmo beležili po osem točk in 4.3 skoka. Najboljšo tekmo v regionalni ligi je odigral proti Zadru, ko je ob zmagi z 80:66 prispeval 17 točk in 16 skokov. Macura je standardni slovenski reprezentant. V članski reprezentanci Slovenije je zbral devet nastopov, debitiral je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2019. na Kitajskem.

Članek
Reprezentant Macura še naprej v zelenem dresu
Objavljeno 12.7.2022 08:32
V novi sezoni bo dres novomeške Krke nosil tudi 22-letni slovenski reprezentant Jurij Macura. Pod taktirko trenerja Gašperja Okorna bo imel priložnost, da naredi nov korak naprej, z dobrimi igrami pa pomaga naši ekipi pri uresničitvi zastavljenih tekmovalnih ciljev. „Vesel sem, da bom ostal v Novem mestu. Veselim se sodelovanja s trenerjem Gašperjem Okornom. V ekipi bo tudi nekaj soigralcev, ki jih že poznam, to pa nam bo pomagalo pri uigranosti. Želim si, da z dobrimi igrami vrnemo čim več gledalcev nazaj na tribune Športne dvorane Leona Štuklja, da prava košarka zopet zaživi v Novem mestu,“ se nadaljevanja kariere v dresu Krke veseli Jurij Macura. „Lani smo uspeli in v Krko pripeljali enega najbolj nadarjenih visokih igralcev v Sloveniji. V minuli sezoni je Jurij to v določenih tekmah tudi potrdil. Prepričan sem, da bo v prihodnji sezoni takih Jurijevih tekem še več in da bo naša dodana vrednost v igri pod obema košema,“ je ob podaljšanju pogodbe povedal direktor Jure Balažić. Jurij Macura (211 cm, 1999) se je rodil v Ljubljani, med letoma 2016 in 2021 pa je bil član evroligaškega kluba Saski Baskonia. Vmes se je kalil in razvijal v Ligi ABA, kjer je nosil dres Mege, Kopra in FMP-ja. Lani poleti je prišel v Novo mesto in postal član Krke. V regionalni ligi je v 18 minutah na tekmo beležili po osem točk in 4.3 skoka. Najboljšo tekmo v regionalni ligi je odigral proti Zadru, ko je ob zmagi z 80:66 prispeval 17 točk in 16 skokov. Macura je standardni slovenski reprezentant. V članski reprezentanci Slovenije je zbral devet nastopov, debitiral je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2019. na Kitajskem.