Slovenija 9. na svetu, DU20 poražena proti Izraelu
Objavljeno Jul 18, 2022
V nedeljo sta z nastopi na prvenstvu zaključili dekliški reprezentanci do 17 in 20 let. Reprezentantke do 17 let so osvojile zelo dobro deveto mesto na svetu, slovenske košarkarice do 20 let pa so s četrtim mestom v diviziji B evropskega prvenstva žal ostale brez napredovanja v višji kakovostni razred. Ne preveč uspešno so z nastopi na evropskem prvenstvu začeli fantje do 20 let. V drugem kolu so namreč doživeli še drugi poraz.
SVETOVNO PRVENSTVO DEKLET DO 17 LET, tekma za 9. mesto, 17.7. SLOVENIJA : MALI 75:66 (18:19, 13:16, 19:9, 25:22) Strelke za Slovenijo: Žitek 14 (8 skokov in 7 podaj), Štirn 4, Bartelme 6 (6 podaj), Sivka, Brecelj 8, Žibert 7, Lazarević6, Marolt 2, Valančič 18, Turnšek, Ovčina 7, Krenk 3. Dekliška reprezentanca do 17 let je na svetovnem prvenstvu v Debrecenu osvojila zelo dobro deveto mesto na svetu. Žal ji je nekoliko slabši dan v osmini finala in posledično tesen poraz proti Japonski odnesel možnosti za še vidnejšo uvrstitev. Slovenke so v skupinskem delu prvenstva premagale Avstralijo (87:81) in Argentino (73:45) ter izgubile zgolj s Francijo (56:93). V že omenjeni osmini finala je bila boljša Japonska (58:64), nato pa so do konca prvenstva slovenska dekleta nanizala še tri zmage. Premagala so Korejo (92:61), Novo Zelandijo (83:49) in za konec še Mali (75:66). EVROPSKO PRVENSTVO DEKLET DO 20 LET – DIVIZIJA B, tekma za 3. mesto, 17.7. SLOVENIJA : IZRAEL 64:82 (14:20, 18:20, 17:21, 15:21) Strelke za Slovenijo: Mićunović, Tajhar, Čeh 6 (8 podaj), Šrot 12 (10 skokov), Pavlič, Ivanuša 6, Meglič Šteharnik, Vrečer 13, Pulević 17, Jelenc 10. Reprezentanca deklet do 20 let je zadnji dan evropskega prvenstva divizije B s 64:82 klonila proti Izraelu in osvojila končno četrto mesto na turnirju oziroma 20 mesto v Evropi. Žal je že po sobotnem polfinalnem porazu proti Turčiji ostala brez napredovanja med šestnajst najboljših ekip, ki nastopajo v diviziji A.