Objavljeno Aug 06, 2022
Pomlajena Slovenija je tudi v drugo navdušila in z dvema izvrstnima četrtinama (v 1. 23:6, v 4. 23:8) 70:52 premagala Črno goro. Gregor Hrovat je dosegel 9 točk, za goste Nemanja Radović 16. Reprezentanca se zbere spet v ponedeljek, 8.8., ko se ekipi pridruži Luka Dončić. Prihodnji teden je Slovenija na turnirju v Istanbulu. Selektor Aleksander Sekulič je napovedal, da bo po tekmi proti Črni gori skrčil seznam igralcev na pripravah. Pripravljalna tekma, 6.8. Slovenija – Črna gora 70:52 (23:6, 18:24, 6:14, 23:8) Slovenija: Samar 6 (5 sk, 3 as), Rupnik, Nikolič 5, Prepelič K. 3 (3 sk, 3 as), Blažič 3 (2 as), Ciani 3 (3 sk), Jurković 4, Hrovat 9 (4 sk), Ščuka 6 (6 sk, 2 as), Dimec 7 (4 sk), Dragić Z. 2 (2 sk), Prepelič B. 8 (5 sk), Glas 8 (3 sk), Macura 9 (2 sk). Selektor Aleksander Sekulić je tudi na tekmi proti Črni gori računal na štirinajst košarkarjev. V postavi je naredil le eno spremembo. Jakoba Čebaška, ki je na petkovem treningu staknil manjšo poškodbo arkade, je zamenjal Zoran Dragić. V vlogi navijačev s klopi pa so bili še Goran Dragić, Vlatko Čančar, Edo Murić in Mike Tobey. PODSTRAN MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE Čeprav si je v drugi četrtini priigrala že 18 točk prednosti (37:19), se je morala Slovenija potruditi za zmago. V tretji četrtini je potrebovala skoraj osem minut za prvi koš, tako da je Črna gora v 29. minuti prešla v vodstvo s 44:43. Zadnjih deset minut je Slovenija pod taktirko Žige Samarja odprla z delnim izidom 10:1 in zanesljivo prišla do zmage. 21-letni Samar, ki bo kariero nadaljeval v Nemčiji, je imel za Binetom Prepeličem (24:03) in Žigom Dimcem (21:32) tretjo najvišjo minutažo med slovenskimi igralci - 19:30, v tem času pa je dosegel šest točk (trojke 2:4) in zbral pet podaj, tri skoke in eno ukradeno žogo. Bine Prepelič se je izkazal z osmimi skoki, Gregor Glas je zadel dve trojki (2:6), Jurij Macura pa je imel met iz igre 4:6. Na tekmi ni manjkalo atraktivnih potez, novinci v dresu članov Slovenije pa so se predstavili tudi s pevskimi vložki.