Kadeti 7. v Evropi, kadetinje danes proti Nemčiji
Objavljeno Aug 21, 2022
V Skopju se je končalo evropsko prvenstvo za fante do 16 leta starosti. Slovenski košarkarji so po zmagi proti Turčiji 67:46 osvojili končno sedmo mesto. Na Portugalskem pa so bila dekleta do 16 let v drugem kolu evropskega prvenstva še drugič poražena. Z 78:54  je bila boljša Litva. Slovenke bodo prvo zmago lovile v nedeljo proti Nemčiji.
EVROPSKO PRVENSTVO FANTOV DO 16 LET Za 7. mesto TURČIJA : SLOVENIJA 46:67 (8:24, 10:10, 11:16, 17:17) Strelci za Slovenijo: Zdravković 7, Dolinšek 15 (6 skokov), Ivičić, Hrabar 11, Kroflič 17 (12 skokov), Smrekar 2, Petkovski 4 (8 skokov) , Flis, Lazarevski 3, Lapajne 3, Perko 2,  Padjen 3. STATISTIKA TEKME PODSTRAN REPREZENTANCE FANTOV DO 16 LET SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA FANTOV DO 16 LET Fantovska reprezentanca je na prvenstvu zbrala štiri zmage in bila trikrat poražena. V skupinskem delu so Slovenci premagali Dansko (60:42) in Hrvaško (83:64) ter izgubili s Srbijo (81:86). V osmini finala so izločili Nizozemsko (78:66), v četrtfinalu pa so morali priznati premoč Španiji (68:87). V boju za razvrstitev od petega do osmega mesta so najprej izgubili z Italijo (57:72) ter za konec premagali Turčijo 67:46, kar je zadostovalo za osvojitev sedmega mesta. EVROPSKO PRVENSTVO DEKLET DO 16 LET 2. kolo LITVA : SLOVENIJA 78:54 (25:12, 18:10, 23:18, 12:14) Strelke za Slovenijo: Sredojević, Petrovič 4, Brodnik 2, Pobežin 2, Grebenc, Horvat 4, Uranker 11, Valančič 16 (7 skokov), Jelenc 3, Turnšek, Krenk 12 (8 skokov). STATISTIKA TEKME PODSTRAN REPREZENTANCE DEKLET DO 16 LET SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA DEKLET DO 16 LET Slovenke bodo prvo zmago na prvenstvu ter s tem nekoliko boljše izhodišče pred osmino finala lovile v zadnjem kolu skupinskega dela. V nedeljo se bodo ob 17.15 uri pomerile z Nemčijo. Po dnevu premora se bodo v torek začeli izločilni dvoboji. V drugi del prvenstva se uvrstijo vse reprezentance. Slovenska skupina B se v osmini finala križa s skupino A (A1:B4, A2:B3, B2:A3, B1:A4).