Selektor Sekulić po zmagi proti Hrvaški: "Med odmorom smo se pogovorili v garderobi!"
Objavljeno Aug 21, 2022
 Slovenska moška članska košarkarska reprezentanca priprave za bližajoči se tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 in septembrski EuroBasket zaključuje neporažena. #mojtim je bil v Celjski dvorani Zlatorog od hrvaške izbrane vrste boljši s 94:88 in zabeležil še šesto zmago. Reprezentanca v ponedeljek uradno vstopa v prvi cikel drugega dela kvalifikacij za prvenstvo stare celine. Že v četrtek jo prav tako v Celju čaka pomembna tekma prosti Estoniji. Vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima in Petrola.
PRIPRAVLJALNA TEKMA MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE Sobota, 20. avgust 2022 Celje – Dvorana Zlatorog SLOVENIJA : HRVAŠKA 94:88 (77:72, 41:46, 25:25) Strelci za Slovenijo: G. Dragić 19, Rupnik, Nikolić 8, Prepelič 9, Murić, Tobey 11 (6 skokov), Blažič 2, Hrovat, Dimec 7 (5 skokov), Z. Dragić 7 (5 skokov), Čančar 21 (9 skokov), Dončić 10 (5 skokov in 6 podaj). STATISTIKA TEKME FOTOGALERIJA Slovenska košarkarska reprezentanca je priprave na kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2023 in septembrsko evropsko prvenstvo v Nemčiji končala brez poraza. V šesti prijateljski tekmi je v Celju premagala Hrvaško s 94:88. PODSTRAN MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE SEZNAM PRIPRAVLJALNIH TEKEM #MOJTIM Slovenija je bila na prijateljskih tekmah v zadnjih dobrih dveh tednih boljša od Nizozemske (83:76), Črne gore (70:52), Turčije (104:103), Ukrajine (86:82), Srbije (97:92) in Hrvaške. Slednjo je premagala drugič v zadnjih dveh mesecih - v Stožicah jo je v kvalifikacijah za SP nadigrala z 28 točkami razlike - in petič zapored. Hrvati so bili nazadnje boljši septembra 2018. Podobno kot na prej omenjenih tekmah s Turčijo in Srbijo, ki sta bili odločeni šele po podaljšku, je Slovenija tudi tokrat pokazala borbeno in ekipno predstavo, odlično pa je odigrala predvsem tretjo četrtino, v kateri je dosegla 36 točk. Kapetan Goran Dragić je v tem delu igre zbral štirinajst od skupno devetnajstih točk (met 8:11, trojke 2:4). Slovenija je v tretji četrtini z delnim izidom 14:2 nadoknadila devet točk zaostanka (44:53) ter v začetku zadnjega dela povedla z 80:72. Prednost je zadržala, čeprav je selektor Aleksander Sekulić večino zadnje četrtine odigral praktično z rezervno postavo. Do najvišje prednosti na tekmi (87:76) je Slovenija prišla v zasedbi Luka Rupnik, Gregor Hrovat, Klemen Prepelič, Vlatko Čančar in Žiga Dimec. Prvi strelec Slovenije je bil tokrat Vlatko Čančar z 21 točkami (met 7:9, trojke 4:6, 9 skokov). Sledil mu je Goran Dragić, enajst točk in šest točk je zbral Mike Tobey, Luka Dončić pa je v 21 minutah dosegel deset točk (met 2:9, trojke 1:7, 6 podaj, 5 skokov, 5 izgubljenih žog). Aleksander Sekulić, selektor slovenske moške reprezentance: ''Hrvaška se je predstavila z močno drugačno in boljšo ekipo kot konec junija v Stožicah, kar se je predvsem videlo v prvem polčasu, ko nam je povzročala obilico preglavic. Med odmorom smo se pogovorili v garderobi, prišli na igrišče z več energije, dvignili smo nivo igre v obrambi, posledično nam je stekel napad in vse je bilo precej lažje. Vesel sem tudi, da smo uspeli enakomerno razdeliti minutažo med igralce, kar je bil tudi en od ciljev pred tekmo.'' Mike Tobey, slovenski reprezentant ''Vedno je lepo zmagati, tudi če gre samo za test oziroma prijateljski preizkus moči. V prvem delu nismo bili pravi, nadaljevanje tekme pa je bilo veliko boljše. Bolj čvrsti smo bili v obrambi, pokazali smo karakter in borbenost ter zasluženo zmagali.'' Vlatko Čančar, slovenski reprezentant '' Končali smo priprave z novo zmago, a zdaj moramo vse to pozabiti in se fokusirati na prvega tekmeca v kvalifikacijah za SP. Zdaj gre zares in prva prava tekma bo Estonija naslednji teden v Celju. Zagotovo vsaka zmaga dviguje našo samozavest in lepo je bilo videti, da so končnico tekme igrali košarkarji, ki sicer nimajo izrazitih vlog v reprezentanci.'' #mojtim je s tekmo proti Hrvaški zaključil skoraj mesec dni dolgo pripravljalno obdobje. Ekipa s ponedeljkom namreč uradno vstopa v prvi cikel drugega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023. Reprezentance tik pred začetkom septembrskega EuroBasketa tako čakata še dve izjemno pomembni tekmi. Slovenci se bodo v četrtek ob 20.30 uri pomeril proti Estoniji ter v nedeljo ob 15. uri gostovali pri Nemčiji v Münchnu. Vstopnice za obe kvalifikacijski tekmi so še na voljo. Nemški organizatorji sporočajo, da so v dvorani Audi Dome gostujočim navijačem namenjeni sektorji L, M in K. Vse informacije o cenah vstopnic ter sam nakup lahko izvedete na spodnjih povezavah.