Objavljeno Aug 25, 2022
Slovenija je še zadnjič v tem poletju zaigrala doma. Pred nabito polno dvorano Zlatorog v Celju so varovanci selektorja Aleksandra Sekulića nadigrali Estonijo, 104:83 je bilo bilo. Luka Dončić je dosegel 25 točk, Goran Dragić 19, Vlatko Čančar jih je dosegel 14. KV za SP 2023, 25.8. Slovenija – Estonija 104:83 (27:23, 29:15, 21:25, 27:20) Slovenija: Dragić G. 19 (6 as), Samar 3, Nikolič 5, Prepelič 13 (2 sk, 2 as), Murić 4 (4 sk), Tobey 7 (5 sk), Blažič (3 sk), Hrovat, Dimec 5 (5 sk), Dragić Z. 9 (4 sk), Čančar 14 (3 sk), Dončić 25 (11 sk, 8 as). Estonci so držali korak v 1. četrtini, v nadaljevanju pa je Slovenija dobila 2. četrtino z 29:15, razmerje na parketu se ni menjalo. Slovenija je bila razigrana, motivirana, všečna! Reprezentanca se zdaj seli v Nemčijo, kjer jo v nedeljo čaka še ena tekma kvalifikacij za SP 2023, 1.9. pa prva tekma na EuroBasketu. V naši kvalifikacijski skupini za SP 2023 je Finska z 79:73 premagala Izrael, Nemci pa so bili v gosteh s 67:50 boljši od Švedov. Slovenija ima po sedmih tekmah pet zmag in dva poraza, na vrhu skupine sta Nemčija in Finska, obe po 6-1.