Žal prehiter konec, Srbija močnejša v četrtfinalu
Objavljeno Aug 27, 2022
Reprezentanca fantov do 18 let je na svetovnem prvenstvu v košarki 3x3 v madžarskem Debrecenu v četrtfinalu morala priznati premoč Srbiji, ki je zmagala z 21:15. Slovenci so tako na deveti izvedbi tega tekmovanja, glede na skupno število doseženih košev med poraženimi četrtfinalisti,  osvojili končno šesto mesto.
S tem so fantje izboljšali uvrstitev izpred leta dni, ko se niso prebili iz skupinskega dela in so osvojili deseto mesto. V Debrecenu so prikazali zelo dobre igre ter v skupinskem delu premagali ZDA, Estonijo in Dominikansko republiko ter izgubili s Francijo. V četrtfinale so se podali z drugega mesta v svoji skupini in bili prosti Srbiji malenkost prekratki. Končni izid je bil 21:15 (Jan Babič 3, Luka Lampret 7, Martin Gerbec 3 in Domen Benčina 2). Slovenci so s porazom tekmovanje zaključili in osvojili šesto mesto, boje za medalje v Debrecenu nadaljuejo Srbija in Litva ter Ukrajina in Francija. SPLETNA STRAN SP DO 18 LET V KOŠARKI 3x3 Že naslednji konec tedna je na sporedu novo veliko tekmovanje v košarki 3x3. Atene bodo gostile evropsko prvenstvo do 17 let, na prvenstvu pa bosta zaigrali slovenska ženska in moška reprezentanca.