Boleč poraz Slovenije, nemška lekcija v skoku, Blažič verjame, da bo lekcija koristna
Objavljeno Aug 28, 2022
Slovenija je popoldan na gostovanju v Münchnu doživela visok poraz proti Nemčiji, 71:90 je bilo v bavarski prestolnici na tekmi 2. kroga 2. dela kvalifikacij za SP 2023. Slovenija si je s tem porazom otežila uvrstitev na SP, je pa bil to zadnji test pred četrtkovim začetkom evropskega prvenstva, Slovenija 1. tekmi igra proti Litvi (1.9. ob 17.15). Kvalifikacije za SP 2023, 2. krog, 2. del, 28.8. Nemčija – Slovenija 90:71 (17:20, 16:11, 28:15, 29:25) Slovenija: G. Dragić 9, Samar 2, Nikolić 6, Prepelič 5, Murić 7, Tobey 12, Blažič 2, Z. Dragić 2, Čančar 3, Dončić 23. Met in skok nista bila na nivoju Slovenija je izvajala 23 prostih metov, zadela jih je le 12. Nemčija je iz 12 poizkusov dosegla sedem točk iz prostih metov. Nemci so dosegli 13 trojk (41 metov), Slovenija je dosegla skoraj pol manj trojk – le 7 (24 metov). Nemčija je dobila skok, kar 56 jih je zbrala, Slovenija več kot pol manj (27). Na srečo brez poškodb Dvakrat je vsem nam zastal dih: Dončiću je spodrsnilo v 3. četrtini, Goran Dragić pa je nevarno padel ob zaključku tekme. Tretji poraz z Dončićem To je bila šele tretja tekma, ki jo je Slovenija izgubila, ko je za njo igral Luka Dončić – dvakrat se je to zgodilo ob koncu lanskih olimpijskih iger, ko smo klonili proti Franciji in Avstraliji, zdaj še proti Nemčiji. Blažič in Tobey „Nismo pričakovali kaj takega. V prvem polčasu je Nemčija zbrala kar 14 skokov v napadu, kar je preveč. Iz t.i. drugih akcij so prišli do novih priložnosti, zrasla jim je samozavest. V 3. četrtini so naredili razliko, ki so jo v nadaljevanju le zadržali. Verjamem, da se bomo iz tega poraza naučili,“ je za Val 202 po tekmi povedal Jaka Blažič, ki je tekmo začel v prvi peterki, a še zdaleč ni razigran, kot smo ga vajeni. Dosegel je dve točki. Prav Blažičeva igra in Mike Tobey, ki ni na od njega vajeni ravni, sta dve največji skrbi za selektorja Aleksandra Sekuliča. Slovenija ima po osmih nastopih v kvalifikacijah za prvenstvo pet zmag, za uvrstitev pa po izkušnjah iz prejšnjih kvalifikacij potrebuje še dve zmagi iz preostalih štirih tekem. Slovenija in Nemčija bosta tekmeca tudi na evropskem prvenstvu, v skupinskem delu se bomo merili v Kölnu.