Hopsi drugič zapored, Pelko 25, Pipanu ni jasno, kaj se je zgodilo z njegovimi igralci
Objavljeno Nov 13, 2022
Na Polzeli so gostovali košarkarji Zlatoroga, prestavljena tekma drugega kola Lige Nova KBM je pripadla domačinom, saj so Hopsi slavili z rezultatom 73:65. Gostje iz Laškega so odlično začeli in prvo četrtino dobili s 7:19, a na koncu so vendarle morali priznati premoč domačim košarkarjem. Hopse je znova do zmage popeljal najboljši strelec Lige Nova KBM Jure Pelko, ki je dosegel 25 točk, z 19 mu je sledil Milojko Vasilić (12 skokov). V napadu Laščanov je bil najbolj razpoložen Jan Copot s 17 točkami, tri manj je prispeval Klemen Požin.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA 2. kolo Sobota, 12. november HOPSI POLZELA : ZLATOROG LAŠKO 73:65 (7:19, 25:14, 23:14, 18:18) Hopsi Polzela: Pešak 4 (2:3), Glavan 13 (3:3), Grušovnik 6 (4:4), Borišek 2 (0:1), Goltnik 4 (2:2), Vasilić 19, Pelko 25 (7:7). Zlatorog Laško: Požin 14 (1:2), Maček 4 (0:1), Markovič 2, Copot 17 (3:5), Smrekar 7 (3:4), Medved 11, Miljković 1 (1:2), Hadziselimović 7 (2:2), Tratar 2. Hopsi so v petem nastopu vknjižili drugo zmago v Ligi Nova KBM in se s tekmo manj na osmem mestu priključili sedmi Iliriji (2-4) in šestim Termam Olimia (2-4). Košarkarji iz Laškega pa so še na šesti tekmi ostali praznih rok in ostajajo na dnu skupaj z LTH Castings (0-5). Varovanci Aleša Pipana so sicer odločno začeli dvoboj in si po prvih desetih minutah priigrali prednost 12 točk. Toda že do polčasa so Polzeljani ujeli priključek in se kljub slabemu metu za tri točke (1/11) približali na 32:33. Tudi v tretjo četrtino so nato domači krenili bolje in pred 300 gledalci višali prednost. Ta je po 30 minutah znašala +8, tudi v zadnji četrtini pa se varovanci Matjaža Čuješa niso ustavili in zadržali prednost osmih točk. Pri domačih je Jure Pelko dosegel 25 točk, ob 19 točkah pa je 12 skokov pobral Milojko Vasilić. Pri gostih sta s 17 oziroma 14 točkami izstopala Jan Copot in Klemen Požin. Polzeljani bodo reprezentančni premor izkoristili še za drugo zaostalo tekmo, v okviru petega kola se bodo v sredo v gosteh pomerili z LTH Castings, Laščani pa bodo tekmo 7. kola Lige Nova KBM odigrali v ponedeljek, 21. novembra, proti Termam Olimia iz Podčetrtka. Jure Pelko, košarkar KK Hopsi Polzela"V prvem polčasu nam ni steklo v napadu. V prvi četrtini smo imeli težave, saj smo zgrešili nekaj odprtih metov. Med polčasom smo se dogovorili, da odigramo bolje v obrambi in da prestavimo v višjo prestavo. Ukradli smo nekaj žog in dosegli nekaj lahkih košev in mislim, da smo na koncu zasluženo zmagali." Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško"Polzeli bi čestital za zmago. Njihovi košarkarji so si zmage bolj želeli kot moji. Po dobrem začetku, ne vem kaj se je zgodilo v glavah mojih varovancev, saj so nehali igrati košarko in zato zaslužen poraz."