Matjaž Čuješ po tekmi proti Šenčurju: "Čestitam mojim fantom za vrhunsko predstavo, borbenost, do zadnjega atoma moči!"
Objavljeno Nov 30, 2022
Zadnji tekmi osmega kola Lige Nova KBM sta bili odigrani na Polzeli in v Novem mestu. Hopsi so gostili ekipo GGD Šenčurja, Krka pa Šentjurja, zmagi sta ostali v domačih rokah. Košarkarji s Polzele in iz Novega mesta so slavili po preobratu v drugem polčasu, na Polzeli se je srečanje končalo z rezultatom 82:77, medtem ko je Krka slavila s 85:66.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA 8. kolo Torek, 29. november HOPSI POLZELA - GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 82:77 (23:18, 13:23, 23:14, 23:22) Hopsi Polzela: Steblovnik 2, Pešak 11 (2:5), Besedić 8 (3:3), Glavan 10 (2:2), Vranjkovič 19 (4:6), Grušovnik 4, Goltnik 4 (2:2), Vasilić 6, Pelko 18 (6:9). Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 16 (4:6), Tešić 2, Rojc 16 (5:5), Murić 12 (2:2), Martinčič 3, Malovčič 7, Rudovič 5 (2:2), Walford 6, Ahmedović 10. Hopsi so zabeležili četrto zmago v zadnjih petih tekmah v Ligi Nova KBM in se pomaknili na sredino razpredelnice, Gorenjska gradbena družba Šenčur, ki še naprej nastopa oslabljena, danes pa je zaradi poškodbe ostala še brez Nejca Martinčiča, pa je doživela tretji poraz v državnem prvenstvu. Tekma je bila izenačena in borbena vse do konca. Čeprav so domači tri minute in pol pred koncem zadeli za prednost devetih točk (72:63), so do zadnjih sekund trepetali za zmago. Gostje so se ekspresno približali na 72:68, v zadnji minuti na 77:76, Gaber Ožegovič pa je 14 sekund pred koncem zgrešil drugi prosti met za izenačenje na 78. Na drugi strani igrišča se Juretu Pelku ni zatresla roka na liniji prostih metov, zadel je vse štiri mete za 82:77. Marko Vranjkovič je pri Hopsih dosegel 19 točk (trojke 3:4) in 11 skokov, Jure Pelko jih je dodal 18 (trojke 4:7, 6 skokov, 5 podaj), pri gostih pa sta po šestnajst točk zbrala Gaber Ožegovič in Matej Rojc. V naslednjem kolu 3. decembra bodo Hopsi gostovali v Šentjurju, GGD Šenčur pa se bo 4. decembra doma pomeril s Helios Suns. Matjaž Čuješ, trener Hopsi Polzele“Čestitam mojim fantom za vrhunsko predstavo, borbenost, do zadnjega atoma moči. Bila je vse prej kot lahka zmaga. Danes smo s pomočjo zvestih navijačev, s fanatično borbenostjo in dobro koncentracijo na koncu tekmo dobili. Mislim da je zmaga zaslužena in še enkrat čestitke vsem, ki so pripomogli k tej zmagi.” Miljan Pavković, trener GGD Šenčur: "To je bila zahtevna tekma in na žalost se je poškodoval še en naš igralec. V kadru je bilo manjše število igralcev, bili smo utrujeni od turnirja v regionalni ligi in naredili smo preveliko število taktičnih napak. Vse to je privedlo do poraza. Čas do naslednje tekme moramo izkoristiti, da okrevamo, se spočijemo in predvsem okrevamo od poškodb." Alen Malovčič, košarkar GGD Šenčur“Mislim da smo premehko igrali na obeh straneh igrišča, skozi celo tekmo. Preveč je bilo nervoze…”