Nov izjemen večer Žige Samarja, Lakovičevi do 5. zmage
Objavljeno Dec 08, 2022
Sinoči se je sklenil 7. krog pokala EuroCup, tudi s slovenskim pridihom. Gran Canaria Jake Lakoviča, Dana Duščaka ni bilo v ekipi, je že v prvem polčasu (37:55) tlakovala pot do zmage proti Turk Telekomu. To je bila 5. zmaga Lakovičevih, ki so na visokem 2. mestu skupine B. Hamburg Žige Samarja je po podaljšku doma z 98:91 premagal telavivski Hapoel. Žiga je bil vnovič izjemen. 14 točkam je dodal devet podaj, vključno z dvema pomembnima v podaljšku, ko je zaposlil soigralca Lucasa Meisnera. Hamburg je zabeležil 3. letošnjo evropsko zmago, sinoči pa je tudi prekinil niz šestih zaporednih porazov. Poljski Slask Andreja Urlepa je doma z 69:77 klonil proti Parizu. Urlepovi so v celotnem tekmovanju edina ekipa še brez zmage.