Škofjeločani na krilih Milašinoviča boljši od Ilirije, Helios prepričljiv na Polzeli
Objavljeno Dec 10, 2022
Sobotni tekmi Lige Nova KBM sta bili odigrani v legendarni ljubljanski dvorani Hali Tivoli in na Polzeli. V Ljubljani smo videli zmagoslavje Škofjeločanov, ki so preko Bilića (27 točk), z rezultatom 82:85, vpisali svojo prvo gostujočo zmago. Za domače je največ točk prispeval Kmetič, in sicer 20. Na Polzeli košarkarji Heliosa niso dovolili presenečenja in premagali Hopse z rezultatom 82:104. V zmagovalnem taboru je največ točk, in sicer 24 točk, prispeval Austin Wade Luke. V domačih vrstah je bil v napadu razpoložen Jure Pelko z 19 točkami.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA 10. kolo Sobota, 10. december HOPSI POLZELA - HELIOS SUNS 82:104 (21:30, 26:22, 19:27, 16:25) Hopsi Polzela: Steblovnik 3, Pešak 17 (2:2), Besedić 11 (2:2), Glavan 5, Vranjkovič 2, Goltnik 10 (0:1), Borišek 3, Vasilić 12, Pelko 19 (3:4). Helios Suns: Luke 24 (4:4), Babič 2, Zemljič 12, Mirtič 13 (3:4), Buljević 8 (1:2), Oman 16 (1:2), Tunstall 15 (1:1), Mahkovic 8 (6:6), Sirc 6. Za Helios Suns je bila to šestnajsta tekma v sezoni 2022/23 in štirinajsta zmaga. V Ligi Nova KBM so izgubili le s Krko, še en poraz pa so doživeli na začetku sezone v dvoboju s Cedevito Olimpijo za slovenski superpokal. Domžalčani - zadnji poraz so doživeli konec oktobra - bodo tri naslednje tekme v Ligi Nova KBM igrali v gosteh (Terme Olimia Podčetrtek, LTH Castings, Krka). Hopsi so doživeli tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, z izkupičkom 4-6 pa so še vedno varno oddaljeni od dna razpredelnice. V naslednjem kolu 17. decembra bodo gostovali pri Zlatorogu. Varovanci trenerja Dejana Jakare so do novih dveh točk prišli v zadnjih petnajstih minutah tekme. Z delnim izidom 13:0 so povedli s 74:61 in razliko mirno zadržali do konca. Domžalčani so tako sedmič na šestnajstih tekmah dosegli vsaj 100 točk. Austin Luke je dosegel 24 točk (14 v prvi četrtini, trojke 6:7) in zbral še osem podaj ter štiri skoke (indeks 33). Urban Oman je imel 16 točk (8 skokov), 15 jih je dodal Dennis Tunstall, dvomestna pa sta bila tudi Tibor Mirtič s 13 točkami (9 skokov) in Jan Zemljič z 12 (trojke 4:5). Pri domačih, ki so zadeli 13 trojk (7:11 v prvem polčasu), je Jure Pelko dosegel 19 točk (trojke 4:9), Jaka Pešak pa 17 (trojke 5:5). Matjaž Čuješ, trener Hopsi Polzele: "Čestitke, zmaga Heliosa je bila povsem zaslužena. Mojim fantom nimam kaj zameriti, slabo smo odprli tekmo in smo se uspeli vrniti, a nam je zmanjkalo moči. Helios je kvalitetnejša ekipa in če imajo še veter v hrbet z druge strani jih je toliko težje ustaviti." Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: "Čestitam igralcem za zmago, imeli smo težave s poškodbami in boleznimi pred tekmo. Hopsom čestitam za dosedaj uspešno prikazano igro in želim jim vse najboljše v nadaljevanju." ILIRIJA - LTH CASTINGS 82:85 (25:25, 21:22, 12:21, 24:17) Ilirija: Arslanagić 13 (2:6), Kmetič 20 (2:3), Orel 6 (2:4), Pajić 11 (3:3), Daneu 9 (1:1), Vončina 7 (2:3), Klobučar 7, Shashkov 7 (2:2), Kureš 2. LTH Castings: Čibej 8 (4:5), Jugovic 6 (2:3), Ristić 2, Frelih 2, Grum 11 (1:2), Milašinović 20 (2:2), Bilić 27 (1:3), Vršnik 4, Rodič 3 (3:4), Kegler 2 (0:3). Košarkarji LTH Castings so zabeležili pomembno zmago v spodnjem delu Lige Nova KBM. V Tivoliju so premagali Ilirijo s tremi točkami razlike. Prva tekma v Škofji Loki se je končala s 84:80 v korist Ljubljančanov. Za Ločane je to druga zmaga v zadnjih treh nastopih, pri izkupičku 2-8 pa je tudi Ilirija, ki je nazadnje slavila 22. oktobra oziroma šest tekem nazaj. Po izenačenem prvem polčasu so gostje v drugi polovici tretje četrtine prišli do dvomestne prednosti in jo v 33. minuti nadgradili na 78:65. Domači se niso predali. Minuto pred koncem so izenačili na 81:81, v boju s črte prostih metov pa so krajšo potegnili Ljubljančani. Adnan Arslanagić je najprej zgrešil en prosti met, nato pa še trojko za podaljšek. Pri LTH Castings sta ključno vlogo v napadu odigrala prvi strelec lige Nova KBM Siniša Bilić (povprečje 21,3 točke) in Dejan Milašinović, ki sta skupaj dosegla več kot polovico vseh točk gostov. Bilić jih je že v prvem polčasu zbral 22, na koncu 27 (trojke 6:10), Milašinović pa jih je dodal 20 (trojke 4:5). Pri domačih se je z 20 točkami izkazal Primož Kmetič (trojke 4:6), 13 jih je prispeval Adnan Arslanagić, enajst pa Marko Pajić. Ilirija bo naslednji dve tekmi igrala doma, in sicer proti Krki in Šentjurju, LTH Castings pa se bo v goste znova podal šele sredi januarja, saj ga do tedaj čakajo domače preizkušnje z GGD Šenčurjem, Helios Suns in Termami Olimia. Stipe Modrić, trener Ilirije: "Zaslužena zmaga Škofje Loke in čestitam:" Igor Dolenc, trener LTH Castingsa: "V napeti končnici smo zadeli proste mete in zasluženo premagali Ilirjane. Čestitke fantom za borbeno igro."