Slaba končnica kriva za poraz Olimpije, Nikolič z zmago iz Stožic
Objavljeno Dec 15, 2022
Košarkarji Cedevite Olimpije so na dvoboju osmega kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v Areni Stožice z rezultatom 80:83 izgubili proti italijanski ekipi Germani Brescia. Za ljubljanske Zmaje je to sedmi poraz v Evropskem pokalu. Cedevita Olimpija je v 7DAYS EuroCupu doživela sedmi poraz v novi tekmovalni sezoni. V stoženski lepotici so bili Zmaji v igri za zmago vse do zadnjih sekund, se po zaostanku 14 točk vrnili v igro za zmago, a na koncu so košarkarji Germani Bresce slavili zmago z rezultatom 83:80. Pot na zmagovalne tirnice bodo Zmaji iskali na obračunu 11. kola AdmiralBet Lige ABA s SC Derbyjem v Podgorici v soboto ob 17.00. Prihodnji teden Ljubljančane v Evropskem pokalu čaka dvoboj z JL Bourgom v Franciji. Uvod v tekmo je pripadel gostom iz Italije, ki so nadzorovali potek igre na stoženskem parketu in se v drugi četrtini oddaljili na 37:25. Sledil pa je odgovor Zmajev v obliki točk Zorana Dragića, Eda Murića in Amarja Alibegovića, ki je s polaganjem sklenil delni izid 18:5 v korist ljubljanskih košarkarjev, ki so na glavni odmor s seboj odnesli minimalno prednost (44:43).SL V drugem polčasu je sledil napet obračun, v katerem so si ljubljanski košarkarji malo več kot tri minute pred koncem zadnje četrtine priigrali sedem točk naskoka (79:72), sledil pa je odgovor Brescie, ki je minuto do konca dvoboja preko meta za tri točke CJ Massinburga povedla, nato pa z dvema prostima metoma Amedea Della Vallea zapečatila usodo Ljubljančanov. Met za tri točke Murića ob koncu četrtine žal ni našel poti skozi obroč. V zeleno-oranžni zasedbi je bil najboljši strelec kapetan Murić s 23 točkami, temu je dodal še pet skokov. Sledil je Yogi Ferrell s 17 točkami, dvomestno število točk pa sta dosegla še Amar Alibegović (13) in Zoran Dragić (12). Pred zaključkom koledarskega leta 2022 bodo košarkarji Cedevite Olimpije na domačem parketu odigrali še obračun z Mornarjem, ki bo 27. decembra ob 19.00 v Hramu slovenske košarke. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na www.vstopnice.olimpija.com. IZJAVE PO TEKMI: Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “Čestitke Brescii za zmago. Na koncu nismo odigrali najbolj pametno. Ob izkoriščenem bonusu osebnih napak smo napravili osebne napake in našim tekmecem dali možnost doseganja točk preko prostih metov. Končnico smo odigrali nespametno. Ne bi smeli dovoliti, da se v igro za zmago vrnejo na tako lahek način. Naši tekmeci so v končnici zadeli težak met, mi smo zgrešili lahko polaganje na koš in na koncu izgubili tekmo.” Edo Murić, kapetan KK Cedevita Olimpija: “Zagotovo nismo prikazali naše igre. Igrali smo preveč statično, bili smo bledi. Moramo najti razloge, zakaj je prišlo do tega. Zagotovo smo bili daleč od igre, ki jo želimo kazati. Na takšen način je težko igrati proti ekipi, kot je Brescia. Dali smo vse od sebe, a že na začetku tekme je bilo jasno, da bomo imeli težave. Gostje so zaigrali z več energije in to je bil na koncu tudi razlog za naš poraz.” Josh Adams, igralec KK Cedevita Olimpija: “V končnici smo zapravili sedem točk naskoka. Našim tekmecem smo podarili proste mete, s katerimi so ujeli ritem. Nam ga žal ni uspelo ujeti. S tem so si na koncu tudi priigrali zmago.” 7DAYS EUROCUP, SKUPINA A REDNI DEL, 8. KOLO Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 14. december: CEDEVITA OLIMPIJA – GERMANI BRESCIA 80:83 (20:29, 24:14, 18:17, 18:23) Cedevita Olimpija: Rebec 3, Ferrell 17, Radović, Jeremić, Alibegović 13 (6 skokov), Murič 23 (5 skokov), Mulalić, Adams 7, Matković, Gnjidić, Omić 5 (7 skokov), Dragić 12 (7 asistenc).