Deseta zmaga Heliosa
Objavljeno Dec 15, 2022
Odigrana je bila prva tekma enajstega kola Lige Nova KBM, košarkarji Helios Suns so gostovali v Podčetrtku in slavili s 77:96. Odločilna je bila druga četrtina, v kateri so košarkarji Term Olimia Podčetrtka nekoliko popustili in gostom iz Domžal dovolili pobeg, prednost je znašala 14 točk. Največ točk na tekmi sta dosegla domača košarkarja Žan Kosič (21) in Simo Atanacković (20), v dresu Helios Suns je bil v ospredju Austin Wade Luke, s 16 točkami, po 15 sta jih dodala Urban Oman in Dennis Woodrow Tunstall JR.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA 11. kolo Sreda, 14. december TERME OLIMIA PODČETRTEK - HELIOS SUNS 77:96 (23:23, 14:28, 23:25, 17:20) Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 6 (1:2), Kosič 21 (5:6), Škorjanc 8, Švigelj 5, Struger 3 (1:2), Čebular 10 (2:2), Atanacković 20 (2:3), Tadić 4. Helios Suns: Luke 16 (2:2), Ferme 6, Zemljič 2, Mirtič 6, Buljević 8 (4:4), Oman 15, Tunstall 15 (2:4), Bačvič 14 (1:1), Mahkovic 14 (6:7). Košarkarji Helios Suns so pred odhodom na tretji turnir regionalnega tekmovanja vknjižili deseto zmago v Ligi Nova KBM. V Podčetrtku so premagali Terme Olimia s 96:77. Domžalčani so od edinega poraza v državnem prvenstvu konec oktobra nanizali sedem zmag. Terme Olimia so padle na 40-odstotni izkupiček (4-6), do konca leta pa jih čakata še dve tekmi; 24. decembra doma z GGD Šenčurjem in 28. decembra pri Hopsih na Polzeli. Prva tekma med Domžalčani in Podčetrtani v začetku oktobra je bila izenačena vse do konca (101:97), tokrat pa so varovanci trenerja Dejana Jakare precej prej rešili vprašanje zmagovalca. Na začetku druge četrtine so z delnim izidom 20:0 pobegnili na 43:23 in razliko brez težav zadržali do konca. Pri Domžalčanih, ki so zadeli 13 trojk iz 25 poskusov in imeli 58-odstotni met iz igre, je pet igralcev doseglo vsaj 14 točk. Največ jih je zbral Austin Luke (16 točk, trojke 4:7), največ skokov je imel Urban Oman (8 skokov, 15 točk), največ podaj pa Blaž Mahkovic (7 podaj, 14 točk). Pri domačih je Žan Kosič zbral 21 točk (7 podaj), Simo Atanacković pa 20 (trojke 4:7). Enajsto kolo Lige Nova KBM se bo nadaljevalo v petek, ko bosta nastopila še druga dva slovenske udeleženca regionalnega tekmovanja, Krka bo gostovala pri Iliriji, GGD Šenčur pa pri LTH Castings. V soboto sledi dvoboj Zlatorog Laško - Hopsi Polzela, v ponedeljek, 19. decembra, pa Šentjur - Rogaška. Davor Brečko, trener Term Olimia Podčetrtka"Danes nismo uspeli presenetiti ekipe Heliosa. Po dobrem začetku, povedli smo z 9:2, smo v peti minuti padli v "črno luknjo". Zgrešili smo veliko "zicerjev", mislim da osem v desetih minutah. Helios je tako izkušena ekipa, da je to s pridom izkoristila. Dosegli so nekaj lahkih košev, obrnili rezultat v svojo korist in se razigrali. Danes so imeli tudi odličen met za tri točke. Žal smo mi storili začetniške napake, poskusili smo z rotacijami, ampak danes se ni izšlo." Dejan Jakara, trener KK Helios Suns: "Čestitam fantom za zmago. Vedeli smo, da je gostovanje v Podčetrtku izredno težko. Z veliko menjavami smo poskusili držati visok tempo skozi celotno tekmo, to nam je uspelo, zadeli smo veliko odprtih metov. Mislim, da smo zasluženo zmagali."