Objavljeno Dec 24, 2022
Dallas je na gostovanju v Houstonu s 112:106 premagal najslabšo ekipo Zahoda. Tekma je bila odločena v prid teličkov v zadnji minuti, Luka Dončić pa je prispeval levji delež k uspehu gostov. V 42 minutah, kolikor mu jih je namenil trener Jason Kidd, je Luka 50 točkam (kar 17 v 4. četrtini) dodal 10 podaj in osem skokov. Dončić je zadel tudi šest trojk iz 12 poizkusov. Obračun v Houstonu je spremljal tudi nekdanji NBA as Shaquille O´Neal. Tokrat doseženih 50 točk je 2. najboljši točkovni izkupiček Dončića, odkar je v Ligi NBA. V noči na 11.2. 2022 jih je v domači dvorani ob zmagi proti LA Clippers prispeval 51, Dallas pa je zmagala s 112:105. Zmage se je nocoj veselil tudi Goran Dragić, ki je k tesnemu uspehu v New Yorku (117:118) dodal devet točk in podajo v 18 minutah na parketu. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti ob domači zmagi proti Portlandu, ki ga je Denver porazil s 120:107.