Zmage ostale v Celju, Ljubljani in Slovenskih Konjicah
Objavljeno Jan 09, 2023
Košarkarice so odigrale prve tekme lige 1. SKL v novem letu. V Ljubljani so bile bolj uspešne košarkarice Akson Ilirije, ki so dosegle že svojo enajsto zmago v tej sezoni. V Celju in Slovenskih Konjicah, kjer je potekala najbolj napeta tekma, so se prav tako veselile domačinke. V do zdaj še nepopolnem 13. kolu je najboljša strelka z 19 točkami postala Sara Elizabeth Loomis (Cinkarna Celje). Zadnja tekma kola bo odigrana 11. januarja, ko se bodo v Kranju proti domači ekipi pomerile Mariborčanke.
1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA 13. kolo Sreda 7. januar AKSON ILIRIJA : DOMŽALE 88:61 (31:15, 17:22, 21:11, 19:13)
V soboto so košarkarice Akson Ilirije v domači dvorani gostile ekipo Domžal. Takoj ob začetku so domačinke povedle in prednost ohranile do konca. S tem so dosegle svojo prvo zmago v novem letu in enajsto v tej sezoni. Domačinke so povedle že v prvi minuti in razliko višale do konca druge četrtine. Domžalčanke so nato nastopile bolj suvereno in se ob koncu prvega polčasa približale na 11 točk razlike.V drugem polčasu so Ilirijanke stopnjevale svojo igro in ponovno zvišale razliko, največjo prednost so dosegle ob koncu tekme, in sicer 27 točk. Obe ekipi sta bili enako uspešni pri metu iz igre (42%-42%). Ljubljančanke so si priborile več skokov (48-35) in asistenc (25-17), prav tako pa so izgubile manj žog (13-23). Košarkarice gostujoče zasedbe so bile bolj uspešne pri prostih metih (61%-73%). S 15 točkami je najboljša strelka tekme postala košarkarica Akson Ilirije Hana Sambolić. Prav tako sta domači ekipi po 11 točk prispevali Sara Sambolić in Tanja Valančič. Pri Domžalah je bila najbolj uspešna Špela Berus, ki je ekipi prispevala 13 točk. Z 12 točkami ji je sledila Yeisy Alexandra Perez. Akson Ilirijo naslednja tekma čaka 14. Januarja, ko se bo v ljubljanskem derbiju pomerila proti Derby Ježici. Domžalčanke isti dan gostijo ekipo Triglava. CINKARNA CELJA : DERBY JEŽICA 103:58 (21:10, 25:15, 25:15, 32:18) Cinkarna Celje je to soboto gostilna ljubljansko ekipo Derby Ježico. Med domačinkami je izstopala Sara Elizabeth Loomis, ki je z 19 točkami popeljala ekipo do 12. zmage v tej sezoni. Celjanke so na parket stopile samozavestno in že v prvi minuti tekme prevzele vodstvo. Prednost so nato povečevale in se s končnim rezultatom 103:58 veselile zmage. Domačinke so bile bolj natančne pri metu iz igre (50%-37%) in prostih metih (84%-70%). Prav tako so si priborile večje število skokov (48-30) in asistenc (26-13) ter izgubile manj žog (18-11). Za ekipo Derby Celje je Sara Elizabeth Loomis dosegla kar 19 točk. Sledili sta ji soigralki Taylah Rose Simmons in Kim Žibert, ki sta ekipi prispevali vsaka po 13 točk. Za nasprotno ekipo je Hana Ivanuša dosegla 16 točk, Dunja Novović pa jih je dodala še 10. 14. kolo bodo Celjanke odigrale 14. januarja, ko se bodo pomerile proti Tosama Lediti. Košarkarice Derby Ježice pa se bodo isti dan v ljubljanskem derbiju kot domačinke pomerile z Akson Ilirijo. PRO-BIT KONJICE :  TOSAMA LEDITA 66:61 (20:16, 9:16, 16:12, 21:17) V Slovenskih Konjicah sta se to soboto pomerili domača ekipa Pro-Bit Konjic in Tosama Ledita. Domačinke so se borile za svojo drugo zmago, košarkarice gostujoče zasedbe pa za svojo peto v tej sezoni. Po napeti tekmi, ki se je zaključila s tesnim rezultatom 66:61, so se veselile domačinke. Skozi celotno prvo četrtino so vodile igralke Pro-Bit Konjic in jo dobile z delnim rezultatom 20:16. V drugi četrtini so gostje zaigrale bolj suvereno, prevzele prednost in polčas zaključile z rezultatom 29:32. Prav tako je prišlo do preobrata v tretji četrtini, ko so košarkarice domače zasedbe ponovno prešle v vodstveni položaj. Z izjemo dveh minut v zadnji četrtini, ko so vodile Domžalčanke, so domačinke prednost ohranjale in zmagale z rezultatom 66:61. Igralke Pro-Bit Konjic so se nekoliko bolj izkazale pri metu iz igre (40%-32%) in si priborile več skokov (42-41) ter asistenc (18-10). Prav tako so izgubile manj žog (15-17). Gostje pa so bile bolj natančne pri izvedbi prostih metov (53%-88%). Najboljša strelka je s 17 točkami postala igralka Pro-Bit Konjic Eva Brdnik, ki je ekipi priborila še 11 skokov. Zmagovalni ekipi sta po 14 točk pripevali še Maruša Podgrajšek in Zoja Visočnik. Za Tosama Ledito je največ točk dosegla Urša Žibert, in sicer 15. Sara Meden pa jih je prispevala še 14. Pro-Bit Konjice se bodo naslednjič dokazovale 14. januarja, ko se bodo kot gostje pomerile proti VBO Mariboru. Tosama Ledita pa bo isti dan na domačem parketu gostila Cinkarno Celje.