Tosama Ledita izstopila iz tekmovanja, Iliriji mestni derbi, Triglav boljši od Domžal, Maribor pa od Konjic
Objavljeno Jan 15, 2023
To soboto so košarkarice odigrale vse tekme 14. kola. V Ljubljani sta se v mestnem derbiju med seboj pomerili Derby Ježica, ki je nastopila kot domača ekipa, ter Akson Ilirija. Slednja je na parket stopila bolj suvereno in si priborila zmago. Tekmo so lahko gledalci tokrat spremljali tudi preko televizijskega prenosa. V Domžalah so po napeti tekmi slavile Triglavanke, v Mariboru pa so se bolj izkazale domačinke. V 14. kolu se je s kar 27 točkami najbolj izkazala košarkarica VBO Maribora, Tina Tomšič. Nadaljevanje sezone bo potekalo brez ekipe Tosame Ledite, ki je izstopila iz tekmovanja.
1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA 14. kolo Sobota, 14. januar DERBY JEŽICA : AKSON ILIRIJA 57:85 (14:24, 10:19, 18:23, 15:19) V soboto smo bili lahko priča derbiju dveh ljubljankih ekip, Akson Ilirije in Derby Ježice, slednje so na parket stopile kot domača ekipa. Tekma se je uspešno končala za košarkarice gostujoče zasedbe, ki so s končnim rezultatom 57:85 utrdile svoje mesto na lestvici. Akson Ilirija je vodstvo prevzela že v prvi minuti tekme in ga ohranjala do konca dvoboja. Največjo razliko so si priborile v tretji četrtini, in sicer 31 točk. Gostje so bile nekoliko natačnejše pri metu iz igre (37%-44%), prav tako so si priborile večje število skokov (33-48) in asistenc (9-22). Domačinke pa so se bolj izkazale pri prostih metih (65%-58%). Najboljša strelka je s 23 točkami postala igralka Akson Ilirije Jovana Spasovski, ki je ekipi priborila še 12 skokov. Z 22 točkami ji je sledila njejna soigralka Hana Sambolić. Za nasprotno ekipo je Hana Ivanuša dosegla 18 točk in k temu dodala še 14 skokov. DOMŽALE : TRIGLAV 67:77 (29:17, 8:30, 16:16, 14:14) V Domžalah so danes domačinke gostile ekipo Triglava. Po začetnem vodstvu Domžalčank, so gostje v drugi četrtini prevzele vodstvo in se ob koncu tekme veselile svoje desete zmage v tej sezoni. V prvi četrtini so domačinke z dobro predstavo tako v napadu, kot v obrambi, povedle ter prednost ohranile vse do 14. inute. Nato so Triglavanke izboljšale svojo igro ter prevzele vodstvo in ga ohranile vse do konca tekme. Tekmo so zaključile z rezultatom 67:77. Domžalčanke so bile bolj uspešne pri metu iz igre (46%-37%), dosegle so tudi več skokov (42-39). Gostje so imele manj izgubljenih žog (25-16), ter boljši odstotek zadetih prostih metov (59%-86%). Za ekipo Domžal je 20 točk prispevala Anelie Brodnik, k temu jih je 12 dodala Dora Mlakar. Pri nasprotni ekipi je bila z 21 točkami najbolj uspešna Rebeka Abramovič, sledila pa ji je Manca Vrečer s 16 točkami. VBO MARIBOR : PRO-BIT KONJICE 79:66 (16:24, 27:11, 22:19, 14:12) V Mariboru se je zaključila še zadnja tekma 14. kola. Proti domači ekipi so se pomerile košarkarice Pro-Bit Konjic. Zmage so se ob koncu z rezultatom 79:66 veselile domačinke, ki so s tem dosegle svojo peto zmago v tej sezoni. Do devetnajste minute so prednost večino časa ohranjale gostje, nato pa so Mariborčanke izboljšale svojo igro in prevzele vodstvo. Do konca tekme se je ekipa Pro-Bit Konjic večkrat približala domačinkam, vseeno pa to ni bilo dovolj za zmago. Domačinke so bile bolj natančne pri izvedbi prostih metov (86%-79%), prav tako so si priborile več skokov (45-36) in izgubile manj žog (22-26). Košarkarice gostujoče zasedbe pa so se nekoliko bolj izkazale pri metu iz igre (38%-41%). Najboljša strelka tekme je s kar 27 točkami postala košarkarica VBO Maribora, Tina Tomšič, ki je s tem postala tudi najboljša strelka 14. kola. Pri domačinkah se je prav tako izkazala Špela Brecelj, ki je dosegla 21 točk. Za Pro-Bit Konjice je največ točk dosegla Maruša Podgrajšek in sicer 18, 15 pa jih je prispevala Eva Brdnik.