Kar 20 podaj na tekmi slovenske lige, izkupiček uspel Heliosovem Američanu
Objavljeno Jan 15, 2023
 Košarkarji Helios Suns so v 14. kolu Lige Nova KBM v domači dvorani gostili ekipo Šentjurja in slavili z 92:78. Domžalčani so Šentjurju zadali še peti zaporedni poraz, nazadnje so varovanci Damjana Novakovića slavili v začetku meseca decembra, ko so premagali Hopse. Največ točk je prispeval Dennis Tunstall, in sicer 24, Austin Luke pa je 15 točkam dodal kar 20 podaj, pri gostih je bil z 20 točkami najboljši strelec Tavian Dunn-Martin.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA 14. kolo Sobota, 14. januar HELIOS SUNS : ŠENTJUR 92:78 (20:20, 20:18, 29:15, 23:25) Helios Suns: Luke 15, Mirtič 8 (2:2), Buljević 19 (3:4), Oman 11, Mahkovic 9, Tunstall 24 (2:2), Bačvič 6. Šentjur: Craig 10 (2:2), Dunn-Martin 20, Tomažič 19 (1:3), Nemanič 12 (2:2), Zupan 13 (1:1), Glogovac 4. Košarkarji Helios Suns so tudi na 12. tekmi v nizu proti ekipam v Ligi Nova KBM, ki se ne imenujejo Krka, dosegli zmago. Tokrat so ključne korake proti njej opravili v tretji četrtini po sicer zelo izenačenem prvem polčasu, blestel pa je predvsem Austin Wade Luke, s kar 20 podajami. Na lestvici so se Domžalčani (12-2) točkovno izenačili z vodilno Krko, ki je še brez poraza po 13 tekmah. Šentjur (7-7) začasno zaseda tretje mesto. V zelo tesnem obračunu si nobena od ekip v prvem delu ni priigrala več kot šest točk naskoka, to je uspelo domačim pri izidu 12:6, a so varovanci Damjana Novakovića hitro izničili zaostanek. Prvi polčas je vseeno pripadel Domžalčanom, drugi pa se je začel povsem po njihovih notah. Z delnim izidom 19:4 za vodstvo s 63:48 so tako rekoč odločili tekmo. V zadnjem delu so se sprva gosti nekoliko približali, a zmaga Heliosa nikakor ni bila ogrožena. Pri varovancih Dejana Jakare je ob zmagi največ točk s klopi prispeval Dennis Tunstall, in sicer 24, Austin Luke pa je 15 točkam dodal kar 20 asistenc. Pri gostih sta 20 oz. 19 točk dosegla Tavian Dunn-Martin in Tim Tomažič. Domžalčani bodo naslednjo tekmo odigrali v petek v gosteh proti Zlatorogu, medtem ko bo Šentjur dan kasneje gostil Terme Olimio Podčetrtek. Dejan Jakara, trener Helios Suns"Čestitam igralcem za zmago. Prvi polčas ni bil takšen, kot smo si ga vsi želeli. V drugem polčasu so fantje stopili skupaj in igrali tako kot proti Krki. Na koncu smo imeli takšno prednost, da smo tekmo varno pripeljali do zmage." Damjan Novaković, trener Šentjurja"Zaslužena in pričakovana zmaga Heliosa. Imeli smo nekaj dobrih obdobij, vendar nimamo kvalitete, da bi zdržali vseh 40 minut. Na koncu je bila razlika realna. Zaključili smo z nastopi v Pokalu Spar, sedaj se bomo osredotočili na prvenstvo in upamo na boljše čase."