Primorski derbi Gorici in skok na vrh, do zmag tudi Postojna, Sežana in Ilirija
Objavljeno Oct 18, 2020
Včeraj so bile odigrane tekme 4. kroga 2. Slovenske košarkarske lige. Na delu je bilo 8 ekip, tekmi med Škofjo Loko in Celjem ter Troti in Ljubljano sta bili prestavljeni. Gorica je v Primorskem derbiju premagala Portorož in se na vrhu po številu zmag izenačila prav s Portorožem in Postojno. Anže Vinazza, igralec Gorice: »Tekma je upravičila naziv primorskega derbija. Kljub malemu številu gledalcev je bilo nekaj navijaškega vzdušja. Prvi polčas je bil z naše strani rahlo zaspan predvsem v obrambi, vendar smo  se zbrali in odigrali kakor smo bili dogovorjeni in rezultat obrnili v naš prid, katerega smo zadržali do konca tekme.« Postojna je v 3. četrtini na tekmi proti Litiji zaostajala že z 17 točkami razlike (61:44), a na koncu tekmo obrnila v svojo korist. Ilirija je v gosteh suvereno premagala AKK Branik in slavila z 49 točkami razlike. Tekma med Medvodami in Sežano se je končala z zmago Primorcev. 2. SKL, 4. krog, 17.10. Portorož – Gorica 75:81 Hodžič 18, Rogelja 17; Mučič 20, Močnik 16, Marcetič 16 Litija – PVC Nagode Postojna 83:87 Pušič 17, Balažic 15; Janežič 23, Rojko 21 AKK Branik – Ilirija 49:98 Tomažič 12, Struger 10; Čučović 22, Sytnikov 20 Brinox Medvode – Mesarija Prunk Sežana 62:79 Bavdek 16, Purič 13; Stopar 24, Pristopnik 22