Odlični Zoki za las prekratek proti Barceloni, vrnitev Larkina
Objavljeno Oct 31, 2020
Baskonia je včeraj v svoji Fernando Buesa Areni gostila Barcelono. Tekma je opravičila naziv derbija, saj smo odločitev o zmagovalcu dobili šele v zadnji minuti. Baskonia je dobre 3 minute pred koncem srečanja vodila že z 10 točkami razlike, a nato so varovanci Šarunasa Jasikevičiusa pokazali zakaj so eni od glavnih favoritov za osvojitev letošnje Evrolige. Poteza večera je pripadla Nikoli Mirotiću, ki je 2,1 sekunde pred koncem tekme blokiral met Alecu Petersu in tako razrešil dvome o zmagovalcu. Tekma se je končala z rezultatom 71:72 v korist Barce. Odlično tekmo je odigral naš legionar Zoran Dragić, ki je v 28 minutah igre dosegel 15 točk in 2 skoka in bil tako najboljši strelec svojega moštva. 6. krog pa je zaznamovala tudi vrnitev najbolj vročega košarkarja v lanski sezoni Shana Larkina, ki je ob zmagi njegovega Anadolu Efesa v 20 minutah igre dosegel 15 točk, 3 skoke in asistenco, ter tako ekipi pomagal do zmage nad Olympiacosom z rezultatom 79:84. Evroliga, 30.10.2020, 6. krog KHIMKI – Crvena Zvezda 83:77 Olympiacos – ANADOLU EFES 79:84 Bakonia – BARCELONA 71:72 Slovenec v Evroligi: Zoran Dragić (Baskonia) – 28 minut, 15 točk, 2 skoka