Olimpija do nove evropske zmage, Francozi so se upirali
Objavljeno Nov 04, 2020
Košarkarji Cedevite Olimpije so v domači Areni Stožice zabeležili zanesljivo in pomembno zmago proti moštvu Nanterrja 92 s 75:63 in se na najboljši možen način vrnili na košarkarski parket po desetih dneh tekmovalnega premora. Ljubljanska Cedevita Olimpija je v šestem kolu 7DAYS EuroCupa zabeležila drugo evropsko zmago. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je v domačih Stožicah 75:63 premagala okrnjeno zasedbo francoskega Nanterrja 92. Zmaji so na svojem prvem srečanju po desetdnevnem premoru pobudo v večjem delu prve četrtine prepustili gostom. V nadaljevanju so ljubljanski košarkarji stopili na plin ter po zaslugi točk iz drugih priložnosti izničili prednost Parižanov, s trojko Eda Murića pa minuto pred koncem četrtine prvič prešli v vodstvo. Moštvo Cedevite Olimpije Parižanom ni dovolilo, da bi dosegali lahke točke pod obročem, z dobra obrambno predstavo v drugi polovici prvega polčasa pa so si Zmaji zagotovili vodstvo s 40:28. Košarkarji v zeleno-oranžnih dresih tudi v tretji četrtini niso imeli lahkega dela z borbenim moštvom Nanterrja, ki je v Ljubljano pripotovalo z osmimi košarkarji. A kljub poskusom gostov, ki so iskali možnost za priključek, so Zmaji tekmo rutinirano pripeljali do konca. Ob zadnjem zvoku sirene je semafor pod stropom Arene Stožice kazal 75:63. Največ točk med Zmaji je dosegel Rion Brown, ki jih je zabeležil 17, ob 11 skokih. Pri 12 točkah se je ustavil Edo Murić, sledila sta mu Mikael Hopkins z 11 točkami in Kendrick Perry, ki jih je zbral 10. Nova preizkušnja pa Cedevito Olimpijo čaka že v soboto ob 13.00. V petek se bo ekipa odpravila v Beograd, in se dan kasneje v šestem kolu Lige ABA udarila z FMP-jem. Zmaji se nato podajajo na pot v Turčijo, kjer jih med ponedeljkom in sredo čaka dvojni program 7DAYS EuroCupa. V ponedeljek ob 20.30 po lokalnem času se bodo namreč z Bursasporjem pomerili na prestavljeni tekmi drugega kola, v sredo pa jih nato čaka še dvoboj sedmega kola Evropskega pokala. 7DAYS EUROCUP, 6. KOLO Arena Stožice (Ljubljana), sreda, 4. november: CEDEVITA OLIMPIJA – NANTERRE 92 75:63 (20:19, 20:9, 21:23, 14:12) Cedevita Olimpija: Radović 1, Perry 10 (7 skokov, 10 podaj), Hopkins 11 (7 skokov), Duščak, Murić 9 (5 skokov), Ukić, Blažič 4, Brown 17 (11 skokov), Hodžić 5, Jones 9, Ščuka, Marinković 6.